قوی ترین مانترا را بشناسید

قوی ترین مانترا

قوی ترین مانترا چیست؟ آیا استفاده از مانتراها می­تواند به بهبود زندگی­مان کمک کند؟

اگر با مفهوم مانترا آشنایی ندارید، اصلاً جای نگرانی نیست. قصد داریم در ابتدا به طور کامل در رابطه با کلمه مانترا و مفهوم آن صحبت کنیم. در ادامة مبحث به معرفی قوی­ترین آن­ها می­پردازیم. اگر جذب این کلمه شده­اید و اکنون در این صفحه هستید، به شما این اطمینان را می­دهیم که در ادامه نیز قرار است با مطالعة مطالبی جذاب­­، شگفت زده شوید.

 

مانترا چیست و قوی ترین مانتراها کدام­اند؟

مانترا در واقع به یک کلمه، یک صدا و یا یک عبارت گفته می­شود. تمامی این­ها به زبان سانسکریت گفته می­شوند و مهم­ترین استفاده از آن­ها در تمرینات مدیتیشن است. جالب است بدانید که مانترا از زمان­های قدیم وجود داشتند و بسیار مقدس بودند. مانترا صداهای آرامش بخشی را شامل می­شوند.

Mantra را می­توان یک اصطلاح سانسکریت دانست. در این لغت Man به معنای ذهن بوده و بخش دوم آن یعنی tra به معنای رهاسازی است.

در حال حاضر، قوی ترین مانتراها نیز همان جملات تأکیدی هستند که حس اعتماد به نفس و قدرت را برای رو به رو شدن با وقایع جهان به ما می­دهند. افرادی که به دنبال راهی برای آرامش ذهن خود و تمرکز بر روی اهدافشان هستند، می­توانند از این راه به خود کمک کنند.

با توجه به تحقیقات محققین در طول این سال­ها، می­توان گفت که استفاده از مانتراها، در بهبود تمرکز و افزایش آگاهی تأثیر بسزایی دارد. با توجه به این که به حفظ تمرکز کمک می­کند، از آن به وفور در مدیتیشن استفاده می­شود.

 

بهترین و قوی ترین مانترا

به طور کلی باید بدانید که قوی ترین مانترا را خودتان می­توانید برای خودتان بسازید. دقت داشته باشید که برخی از کلمات می­توانند ارتباط بسیار قوی با وجود شما برقرار کنند. در واقع ممکن است تأثیر این کلمات بر روی شما بالاتر از هر فرد دیگری باشد.

 

چند مثال برای قوی ترین و بهترین مانتراها برای سلامتی ذهن، بدن و روح

برای آن که سلامت باشید، می­توانید از تکرار جمله تأکیدی زیر استفاده کنید:

من ذهن درخشانی دارم. من دارای بدن سالمی هستم. من دارای روحی آرام هستم.

نمونه مانترا برای ذهن:

 • من راه مناسب خود را پیدا می­کنم و با قدم زدن در آن لذت می­برم.
 • من با غلبه بر ترس­هایم، هر روز فردی قوی­تر می­شوم.
 • من روز خوبی را پیش رو دارم، زیرا انتخاب من این است.

نمونه مانترا برای بدن:

 • هر سلولی که در بدن من وجود دارد، یک سلول زیبا و زنده است.
 • بدن خود را همانند یک معبد می­دانم. من این معبد گران بها را تمیز نگه می‌دارم.
 • کلید سلامتی بهتر در دستانتان من است، زیرا من به دنبال ورزش و تغذیه بهتر را در اختیار دارم.

نمونه مانترا برای روح:

 • من با اطمینان خاطر و باوری مطمئن، صحبت­های خود را بیان خواهم کرد.
 • من به خود تعهدی دارم که به هیچ عنوان شکستنی نیست.
 • من دارای پتانسیل نامحدودی هستم، این که انرژی­ام را کجا صرف کنم بستگی به انتخاب خودم دارد.

قوی ترین مانترا

معرفی قوی ترین مانتراها که در جهان شناخته شده اند

 • سوهام Soham
 • اِجای اِلای Ajai Alai
 • مانترای گایاتری Gayatri mantra
 • مهامریتونجایا Mahamrityunjaya
 • اوم ناما شیوایا Om Namah Shivaya
 • مانترای پراناوا Pranava mantra اُم om
 • مانترای هارا هارا هارا هارا ماهادوا Hara Hara Hara Hara Mahadeva

با توجه به مواردی که در بالا بیان کردیم، می­توان به این نتیجه رسید که ساختار قوی ترین مانتراها تفاوت­های اساسی با یکدیگر دارند. تفاوت آن­ها در ساختار، انواع، اهمیت و کارکرد هر کدام از آن­ها است. تمامی این موارد با توجه به فلسفه و مکتب هر آیین متفاوت است.

مطالعه کنید: راز اعداد تسلا در قران

 

اثرات قوی ترین مانتراها در زندگی

اکنون که می­دانید مانترا چیست و قوی­ترین آن­ها کدام است، لازم است در رابطه با اثرات آن­ها در زندگی صحبت کنیم. به طور کلی باید بدانید که تکرار مداوم مانترا، می­تواند شادی و آرامش درونی را پیش رویمان قرار دهد.

تکرار مانتراها به آرامش سیستم عصبی، بهبود تمرکز و در کل آرام نمودن ذهن کمک می­کند. در صورتی که ذهنتان آزاد باشد، می­توانید به راحتی خودتان را از قید و بند افکار منفی رها کنید. دور شدن از انرژی­های منفی مزایای زیادی را برای هر فرد به دنبال خواهد داشت. از مهم­ترین این فواید می­توان به رسیدن به آرامش قلبی در زندگی اشاره کرد.

با وجود قوی ترین مانتراها می­توانید در خود توانایی ذهنی بسیار بالایی ایجاد کنید. نیروهای منفی را از بین برده و انرژی­های مثبت را جایگزین کنید. به عنوان صحبت نهایی در این بخش، باید بدانید که ما تنها بخشی از اثرات مانترا را بیان کردیم، در حالی که دامنة تحولات مانتراها بسیار گسترده است.

 

 کلام پایانی

در این مقاله به معرفی قوی ترین مانتراها پرداختیم. با مفهوم مانترا آشنا شدید، دانستید که چگونه می­توان از آن­ها استفاده کرد. همچنین در پایان در رابطه با اثرات و فواید مانتراها در زندگی صحبت کردیم.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید