فعال کردن چشم سوم

سریع ترین راهکار فعال کردن چشم سوم

موفقیت
بدون دیدگاه

چشم سوم چیست و فعال کردن چشم سوم چگونه است؟

چشم سوم به عنوان یکی از هفت چاکرای بدن بوده که در بین هفت چاکرا، ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خاص خود را دارد. این چاکرا که به عنوان ششمین چاکرای بدن شناخته می‌شود، توانایی‌های بسیاری را برای فرد به همراه دارد و سبب تمرکز بیشتر نیز می‌شود. در این مقاله و در ادامه به دنبال آن هستیم که روش‌های مختلف برای باز کردن و فعال کردن چشم سوم را پیدا کرده و درباره هریک توضیحاتی را ارائه دادیم.

از قرآن گرفته تا گیاهان دارویی و ذکر را برای فعال کردن چشم سوم مورد بررسی قرار دادیم و نکاتی را درباره هریک بیان کردیم. نکاتی که به شما کمک کند تا با اطلاعات دقیق‌تر و کامل‌تری به سراغ فعال کردن چشم سوم خود رفته و از انرژی آن برای کاربردهای مختلف زندگی خود بهره ببرید.

 

ذکر برای فعال شدن چشم سوم

به عنوان یکی از راهکارهای فعال شدن چشم سوم می‌توان به کمک گرفتن از اذکار الهی اشاره کرد. اذکار الهی و آسمانی راهی هستند که به وسیله آن می‌توان چشم سوم را فعال کرد و دیدگاه بهتری را در این زمینه داشت. در این بین، اذکار قرآنی و برخی از سوره‌های قرآن نیز به عنوان اذکار الهی برای فعال کردن چشم سوم شناخته می‌شوند. این اذکار را در ادامه بیان خواهیم کرد.

 

فعال شدن چشم سوم با قرآن

به عنوان یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای فعال شدن چشم سوم می‌توان به استفاده از اذکار قرآنی اشاره کرد. برخی از سوره‌های قرآن این خاصیت را دارند که به مرور سبب باز شدن و فعال شدن چشم سوم می‌شوند. با اینکه برای هریک از این سوره‌ها روش خاصی برای فعال کردن چشم سوم وجود دارد، اما به هرحال می‌توان آن‌ها را مسیری برای فعال کردن چشم سوم دانست.

سوره حمد به عنوان یکی از اصلی‌ترین سوره‌های و اذکار قرآنی شناخته می‌شود که با استفاده از آن می‌توان چشم سوم را به سرعت باز کرد. استفاده از این سوره در کنار برخی دیگر از سوره‌های قرآنی توحید نیز می‌تواند در این مسیر کمک کننده باشد. برای آن که نسبت به این راهکار اطمینان داشته باشید، باید بدانید که فعال شدن چشم سوم موضوعی است که در قرآن درباره آن حرف زده شده و آیاتی نیز در خصوص آن نازل شده است. به عنوان شناخته شده‌ترین آیه درباره فعال کردن چشم سوم می‌توان به آیه 22 در سوره قاف اشاره کرد. در این سوره و این آیه خداوند می‌فرماید: “تو در غفلت از این بودی، پس ما پرده را برداشتیم و چشمانت تیزبین شد.”

بیشتر بخوانید: کارما چیست؟ + [10 قانون اصلی کارما]

فعال شدن چشم سوم

گیاهی که چشم سوم را باز می‌کند

در دل طبیعت می‌توان راهکارهای بسیاری را برای هر درمانی پیدا کرد. این موضوع حتی در خصوص چشم سوم نیز کاملا صحت داشته و در دل طبیعت می‌توان راهکاری را برای فعال کردن چشم سوم پیدا کرد. گیاهان مختلفی این شرایط را فراهم می‌سازند و می‌توانند در فعال کردن چشم سوم مؤثر باشند.

عصاره و رایحه گیاهانی مانند چوب صندل، اسطوخدوس، کندر، مریم گلی سفید و کاج مواردی هستند که می‌توانند در این مسیر کمک کننده باشند. علاوه بر فواید بسیار در دل این گیاهان می‌توان تاثیرات مثبت آن بر روی چشم سوم یا همان چاکرای ششم را نیز مشاهده کرد. این تاثیرات معمولا به وسیله تحریک شدن غده کاجی و تقویت آن صورت می‌گیرد تا به نتیجه رسیده به فعال کردن چشم سوم بینجامد.

مطالعه بیشتر
قوی ترین مانترا را بشناسید

 

بیشتر مطالعه کنید: راز اعداد تسلا و نحوة استفاده از آن ها

ساده‌ترین راه برای فعال کردن چشم سوم

زمانی که به دنبال باز کردن و فعال سازی یک چاکرا در بدن هستید، ممکن است راهکارهای بسیاری برای این منظور وجود داشته باشد. در بین تمامی راهکارهای موجود برای باز کردن چشم سوم یا هریک از چاکراهای دیگر می‌توان به نگاه کردن به رنگ چاکرا اشاره کرد.

در واقع برای فعال شدن هر چاکرا نگاه کردن به رنگ آن می‌تواند مؤثر باشد. از همین رو برای فعال شدن چشم سوم، نگاه کردن به رنگ نیلی که رنگ چاکرای ششم یا همان چشم سوم است، می‌تواند تاثیر خاص خود را در این زمینه داشته باشد.

 

سریع ترین راه برای فعال کردن چشم سوم

غیر از راهکار بیان شده در بالا، راهکارهای بسیار دیگری نیز هستند که می‌توانند برای باز شدن سریع چشم سوم تاثیر مستقیمی را داشته باشند. هریک از این راهکارها دارای مزایا و معایب خاصی هستند. مزایایی که می‌تواند موجب استفاده بیشتر و استقبال افراد بسیاری از آن راهکار شده و نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

سریع بودن راهکار می‌تواند یکی از این مزایا باشد. در این بخش به سراغ سریع‌ترین راهکارها برای فعال کردن چشم سوم رفته‌ایم تا بتوانید با به کارگیری آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن چشم سوم خود را باز کنید. این راهکارها عبارت است از:

 1. تمرکز کردن بر روی نحوه و چگونگی تنفس خود
 2. استفاده دائمی و همیشگی از مراقبه و مدیتیشن
 3. انجام ورزش‌های آرام بخش مانند یوگا در طی روز
 4. شست‌وشوی سینوس‌ها و حفره‌های آن در طی زمان
 5. حضور در طبیعت برای مدت زمان طولانی و داشتن توجه به آن
 6. گوش فرا دادن به صداهای دلنواز خصوصا صدای طبیعت و پرندگان
 7. داشتن برنامه روزانه دقیق و منظم برای انجام فعالیت و کارهای روتین
 8. توجه کردن به رویاهای مشاهده شده در زمان خواب و معناهای موجود در آن
 9. استفاده از گیاهان طبیعی به عنوان چاشنی و پخت غذاهای کاملا سالم در طی روز
 10. خواندن نماز و قرار گرفتن طولانی در حالت سجده به منظور تحریک چاکرای ششم
 11. خلوت کردن اطراف خود و خالی کردن محیط زندگی از وسایل اضافی و غیر ضروری

ماساژ دادن و ایجاد ضربه‌های آرام در نقطه آجنا یا همان چاکرای ششم در بین ابروان

 

فعال سازی چشم سوم با آینه

یکی دیگه از راه های فعال شدن چشم سوم آینه هست که در مقالات بعد بررسیش میکنیم

 

یوگا راه فعال کردن چشم سوم

 

ده مورد از علائم فعال شدن چشم سوم

پس از رعایت تمام نکات بیان شده، برای آن که متوجه شوید تا چشم سوم شما باز شده است، لازم است تا علائم آن را بشناسید. در این بخش به معرفی ده مورد از علائم فعال شدن چشم سوم پرداخته‌ایم تا با بررسی آن‌ها در خود بتوانید میزان فعال شدن چشم سوم را متوجه شوید. این علائم عبارت است از:

 1. داشتن توانایی برای خواندن ذهن افراد
 2. بهره بردن از احساسات قوی نسبت به نادیدنی ها
 3. افزایش قدرت تله پاتی و ارتباط ذهنی در شخص
 4. داشتن بیداری درونی و معنوی و افزایش میزان آن در زندگی
 5. پیش بینی زمان آینده و داشتن دوراندیشی در زندگی روزمره
 6. داشتن حساسیت زیاد نسبت به انواع نور مختلف موجود در محیط
 7. درگیری با سردردهای مکرر و شدید شدن هربار آن‌ها در زمان وقوع
 8. استفاده از دیدگاهی عمیق نسبت به مسائل و درک کردن عمق مسئله
 9. تغییر کردن احساسات قابل تجربه روزانه و نوع اندیشه و فکر کردن فرد درباره هر موضوع

تجربه کردن احساس فشار شدید در بین ابروان (دقیقا در محل نقطه آجنا و چاکرای ششم)

بیشتر بخوانید: رمزگشایی از قدرت ذهن آگاهی

جمع‌بندی پایانی مقاله

زمانی که به دنبال داشتن یک زندگی بهتر هستید، ممکن است با چاکراهای مختلف بدن آشنا شوید. چاکراهایی که فعال کردن آن‌ها می‌تواند موفقیت بسیاری را در زندگی به دنبال داشته باشد و موجب بهبود شرایط برای زندگی فرد شود. در این مقاله به سراغ چاکرای ششم یا همان چشم سوم رفتیم. درباره آن نکاتی را بیان کردیم و از مهم‌ترین نکات و راهکارها برای فعال سازی چشم سوم حرف زدیم.

مطالعه بیشتر
صفر تا صد قانون جذب زنان + 5 تکنیک کاربردی

نکاتی که امید است با خواندن آن‌ها بتوانید راهی بهتر را برای باز کردن چشم سوم پیدا کرده و نتایج خوبی را رقم بزنید. راهی سریع و ساده که بتواند مزایای استفاده از چشم سوم را برای شما به ارمغان آورد.

سوالات متداول

چشم سوم چیست؟

چشم سوم که به چشم ذهن یا چشم داخل بدن گفته میشود. یک مفهموم عرفانی یا چشم نامرئی است که معمولا در پیشانی انسان آن
را به تصویر میکشند، چشم سوم در فرهنگ باستانی هندیان {آجنا یا چاکرای سوم} گفته میشود.

 

خطرات باز شدن چشم سوم

در صورت داشتن مریضی جسمی و روحی مریض های جسمی و روحی شما تشدید پیدا خواهد کرد به همین ترتیب احتمال تغییر
پیدا کردن رفتارتان هست، اکثر شب هاهم تجربه ی خواب های گنگ و نامفهوم را خواهید داشت.

نوشتهٔ پیشین
راز اعداد تسلا چست؟ [3 استفاده اثر بخش از اعداد تسلا]
نوشتهٔ بعدی
قوی ترین مانترا را بشناسید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.