چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

موفقیت
بدون دیدگاه

عبارت “چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم” از سوالات پرتکراری است که بیشتر افراد  علاقمند، خواهان جواب دقیق و کامل هستند.  حالا اگر شما هم من جمله همین افراد هستید، پیشنهاد ما خواندن این مقاله تا انتها است. اما چرا؟ چون ما در این مقاله کوتاه و مختصر به شما تمام روش­های مربوط به فعال کردن ضمیر ناخودآگاه را آموزش می­دهیم. پس همراه ما باشید.

ضمیر ناخودآگاه چیست؟

برای اینکه بفهمیم چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم، باید در ابتدا با خود ضمیر ناخودآگاه آشنا شویم. نام دیگر این ضمیر، ضمیر ناهوشیار است. پس همان طور که از نامش پیداست این ضمیر از وجه غیر آگاه ما نشات می­گیرد. برخی­ها می­گویند، ضمیر ناخودآگاه در واقع انباری از آرزوها و احساسات پنهان ما است.

بنابراین این ضمیر آشکارا نیست. این ضمیر هم می­تواند زندگی را رو به افول ببرد و هم توانایی حیات بخشی دوباره دارد. به یاد داشته باشید ضمیر ناخودآگاه به حدی توانا است که حتی می­تواند روی جسم ما نیز اثر خودش را اعمال سازد.

دو مثال برای درک بهتر فعال کردن ضمیر ناخودآگاه

برای فهمیدن بهتر مفهوم ضمیر ناخودآگاه، خوب است که زمانی را که در حال فکر کردن به آلوچه هستید را به یاد آورید. در این زمان ناخودآگاه آب در دهان شما چنان جمع می­شود که گویی واقعا آن آلوچه ترش‌مزه را خورده­اید! این مثال کوچکی بود که شما با ذهن ناخودآگاه خود آشنا شوید. البته باید بدانید که این ذهن فقط در شرایطی مشابه تصور خوردن یک آلوچه فعال نمی­شود و در حالت­های دیگر هم می­توان از آن انتظار یاری داشت.

برای مثال شما شرایطی را تصور کنید که یک ساله هستید و تازه دارید راه رفتن را یاد می­گیرید. در این حالت شما بار اول و دوم و سوم شکست می­‌خورید و ممکن است این شکست­های پی در پی، حتی به بار پنجاهم هم برسد. اما بالاخره دیر یا زود طعم پیروزی را چشیدید و توانستید بالاخره بدون آموزش راه بروید.

الآن دیگر کسی به شما یاد نمی­دهد که چگونه راه بروید و حتی دیگر خودتان هم موقع راه رفتن به چگونگی آن فکر نمی­کنید. اما چرا؟ چون راه رفتن در مغز ناخودآگاه شما به طور کامل تداعی شده است. حالا شما شرایطی را تصور کنید که بتوان از این ذهن برای سایر خواسته­ها نیز استفاده کرد. برای مثال شما فرض کنید که بتوانید با این ذهن، اموال فراوانی به دست آورید!

4 راه برای فعال کردن  ضمیر ناخودآگاه

1. تجسم اولین روش برای فعال‌سازی

تجسم اولین روش برای فعال‌سازی ضمیر ناخودآگاه

اولین پاسخ به پرسش “چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟”  تجسم است. بسیاری از بازیگران قبل از به دست آوردن شهرت آن را تجسم کرده بودند. برای مثال بازیگر معروف دنیای سینما یعنی کیت وینسلت هر بار که به حمام میرفت، شامپو را در دستان خود می­گرفت و برای دقایقی آن را در ذهنش جایزه اسکار تصور می­کرد. در نهایت هم به آروزیش رسید و وینسلت توانست جایزه بهترین بازیگر را برای خود کند.

حالا شما هم همین کار را کنید. هر آنچه را که می­خواهید در ذهن خود تصور کنید. بعد از تصور طولانی مدت خواهید دید که آرزو شما کاملا ملموس در دنیای فیزیکی پدیدار خواهد گشت.

2. بنویسید

راه دوم برای فعال کردن ضمیر ناخودآگاه نوشتن است. برای این کار تمام رویاها و آرزوهای خود را روی کاغذ بیاورید و آن­ها را در ذهنتان برآورده شده حساب کنید.  حالا دیگر نگران نباشید و منتظر نتایج جذاب بمانید. جالب است بدانید کمدین معروف یعنی جیم کری از این روش استفاده کرده است. او  با نوشتن یک چک به مبلغ دلخواه رویای خود را در نهایت به واقعیت تبدیل کرد.

مطالعه بیشتر
پرفروش‌ترین کتاب‌های فنگشویی و موفقیت

3. مدیتیشن

راه بعدی مدیتیشن است. با مدیتشن شما خیلی راحت­تر از آن چه که فکر کنید می­توانید به پرسش چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم، پاسخ دهید.

 

4. مثبت اندیشی

مثبت اندیشی چهارمین روش فعال کردن ضمیر ناخوداگاه

داشتن روحیه شاد و مثبت می­تواند یک پاسخ حرفه­ای به پرسش چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟، باشد. پس تاثیر آن را در زندگی از یاد نبرید. جمع‌بندی پایان این مقاله (با موضوع چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم) رسیدیم. در این مطلب ما سعی کردیم که شما را با تمام روش­های فعال کردن ضمیر ناخودآگاه آشنا کنیم.

حالا اگر شما از کسانی هستید که به این نوع مقالات علاقه دارید، می­توانید مقاله قانون جذب و قانون جذب ثروت ما را  نیز دنبال کنید.

نوشتهٔ پیشین
تصویرسازی ذهنی ثروت در قانون جذب
نوشتهٔ بعدی
انواع سابلیمینال و کاردبردهایشان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.