آیا برایتان پیش آمده که در حین کار گذر زمان را فراموش کرده باشید؟!
یک دفعه نگاه به ساعت می اندازید می بینید چند ساعت زمان صرف انجام کاری کردید ولی اصلا گذر زمان را حس نکردید!!!
فکر می کنید این اتفاق به چه دلیلی رخ داده است؟!
آیا می دانید که علاقه و استعداد پنهان شما در انجام چنین کارهایی است؟!
اصلاً استعداد پنهان چیست؟
استعداد موهبتی طبیعی در هر فرد است.هر کدام از ما از نظر هوش و استعداد منحصر بفردیم.
توانایی‌ها و ظرفیت‌های طبیعی و بالقوه که همۀ ما انسان‌ها داریم، استعدادهای ما هستند که باید کشف و مورد بهره برداری قرار بگیرند؛ و دایره آن‌ها ممکن است از خلاقیت‌های شغلی تا توانایی‌های ورزشی ما گسترده باشد.
همۀ انسان‌ها در حرفه یا کاری استعداد بیشتری دارند، اما معمولاً در شناخت آن‌ها موفق نیستند. اغلب اوقات استعدادها برای ما پنهان و ناشناخته باقی می‌مانند. این استعدادها در برابر چشم ما هستند، اما در شناخت آن‌ها موفق نیستیم.
حال سوال اصلی اینجاست که استعدادهای پنهان خود را چگونه بشناسیم و چگونه آن‌ها را پرورش دهیم؟!
اگر استعدادهای پنهان خود را بشناسیم به منبعی غنی دست پیدا خواهیم کرد و در تمام جوانب زندگی از آن بهره خواهیم برد. خواه در تلاش برای پیدا کردن شغل مناسبی باشیم، خواه بخواهیم مهارت جدیدی را در خود رشد دهیم، اولین فاکتوری که ما را یاری خواهند کرد استعدادهای پنهان ما هستند.
برای آنکه بتوانید استعدادهای بالقوه خود را شناسایی کنید شاید نیاز به آینه ای داشته باشید تا خودتان را خوب در آن رویت کنید و خاصیت های وجودیتان را کشف کنید، دوره سوم شغلی قرار است آن آینه باشد تا انعکاسی از وجودتان و استعدادهای خارق العاده اتان را به شما نشان دهد. شما در این دوره در تعامل با دیگرانی که مثل خودتان هستند به کشف و مکاشفه استعداد و توانائیهایتان می پردازید و انجام کارهای گروهی در این دوره زمینه رشد تصاعدی شما را در زمینه حرفه و شغلتان مهیا خواهد ساخت.
آنچه را که در این دوره می آموزید مکمل دانشی خواهد بود که طی دو دوره قبلی شغلی کسب نمودید و اگر اشتیاق سوزان داشته باشید این دوره نیز می تواند بعنوان برگی زرین در رزومه شغلیتان قرار بگیرد و پازل شغلیتان را تکمیل کند. تعداد بسیاری از افراد نمی‌دانند چه استعدادهای بالقوه ای دارند. به شما نوید می دهم با منویات این دوره قادر خواهید شد به شناخت عمقی بیشتری نسبت به هوش و نبوغ خفته در وجودتان دست پیدا کنید.
اغلب افراد به حدی درگیر زندگی روزمره هستند که فرصت ندارند درباره این موضوع حتی فکر کنند. بنابراین این استعدادها، پنهان و بلااستفاده باقی می‌ماند و آنها عمری در حسرت تامین حداقل های زندگی سپری می کنند، چون در بیرون خودشان بدنبال گمشده اشان بودند و هرگز نیافتند.
علی‌رغم اینکه سال‌ها زمان می‌برد تا استعدادهای خود را کشف کنیم، این دوره این فرآیند را تسریع می کند و با هنر و استعداد و تجربه لیدری توانمند، شما با همکاری گروهی در یک بازه زمانی کوتاه مدت قادر به کنار زدن لایه های درونی خود و رسیدن به نبوغ و استعدادهای غبار گرفته خود خواهید شد. تمامی بهانه ها و قضاوت ها را کنار بگذارید و از سر راه خودتان کنار روید و کار را به زمانی مناسب تر موکول نکنید و همین لحظه را دریابید.اگر حس خوب داشته باشید و به مسائل حاشیه ای فکر نکنید و با توکل بخدا خود را به جریان رودخانه عظیم وجودتان بسپارید و به ناخدای کشتی ایمان و اعتماد کامل داشته باشید، همه چیز بخوبی پیش خواهد رفت و معجزات درست اندیشیدن به تو بازگشت داده خواهد شد، پس هر فرصتی که در اختیارت قرار می گیرد آنرا در آغوش بگیر.

whatsapp