موفقیت در کنکور

 

موفقیت در کنکور

برای موفق شدن در هر کاری باید اصول اجرای موفق آن کار را بلد باشیم، کنکور نیز به همین شکل است، فقط مطالعه‌ی زیاد کافی نیست؛ بلکه مطالعه اصولی بسیار کار ساز است.
اضطراب و نگرانی در روبرویی با شرایط دشوار و حساس، پاسخ طبیعی مغز انسان است. کنکور و امتحانات سرنوشت‌ساز از جمله شرایط استرس‌زا در زندگی ما به شمار می‌رود.

در چنین شرایطی مغز ما با تمام توان می‌کوشد کنترل لازم را بر اوضاع و شرایط پیدا کند و عملکرد خوبی ارائه دهد.

ولی عدم آشنایی ما با کارکرد مغز در چنین شرایطی باعث می‏‌شود نتوانیم موقعیت‏‌های استرس‌‌زا و دشوار را به خوبی مدیریت کنیم و در پی آن نمی‌‏توانیم در خور توان و استعداد و دانسته‏‌هایمان نتیجۀ مطلوب حاصل کنیم.

۲۴ ساعت شما در شبانه روز باید طوری برنامه ریزی شود که شما بتوانید به تمامی جنبه های زندگیتان بپردازید. تمرکز و فشار بیش از حد بر روی ذهن نتیجه عکس دارد ولی اگر بطریقی اصولی و درست کار را پیش ببرید و با فنون و روش صحیح مطالعه و تند خوانی آشنا شوید، قادر خواهید بود حتی با کوتاه کردن زمان مطالعه به بازدهی بمراتب بالاتر دست پیدا کنید. وقتی این روش را بکار می گیرید فرصت برای پرداختن به جنبه های دیگر زندگی نیز فراهم می شود و احساس فراغ بال و سبکبالی می کنید و فرآیند مطالعه نیز برایتان جذاب تر می شود، چون کاملا متوجه می شوید که خروجی بهتری می گیرید و حس می کنید فشار از رویتان برداشته شده است.
برای موفقیت در کنکور از مهارت‌های نوشتاری خود نهایت استفاده را ببرید. نتیجه‌ی تحقیقات نشان داده‌اند هنگامی که مطلبی را می‌نویسیم خیلی ایمن‌تر در ذهن ما ذخیره می‌شود تا اینکه آن را تایپ کنیم. مهم‌ترین بخش‌های مطالب درسی خود را در یک برگه‌ی کاغذ دیگر بصورت خلاصه و حتی رمزنگاری شده، مجددا بنویسید.
یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که یک دانش‌آموز می‌تواند داشته باشد، اختصاص زمان برای برنامه‌ریزی است. هفته‌‌ی خود را تنها با هدف نامفهومی مثل مطالعه برای امتحان یک درس شروع نکنید؛ به جای این کار هدف خود را به وظایف کوچکتر تقسیم کنید. با یک مداد بر روی تقویم برای خود برنامه منظم بنویسید.مثلا برای آن درس برنامه بگذارید که هر روز هفته از ساعت یک تا سه را اختصاص دهید.
بعضی افراد روز درس می‌خوانند و بعضی دیگر شب‌؛ بعضی ترجیح می‌دهند در کنار یکی از دوستان‌شان مطالعه کنند و بعضی دیگر هم باید در سکوت کامل باشند. برای یافتن روشی که از آن بهترین نتیجه را می‌گیرید آزمایش کنید و سپس به آن پایبند شوید.
به موضوعاتی نظیر تغذیه مناسب و سالم و ورزش و تفریح و خواب کافی و محیط دلنشین برای مطالعه اهمیت بدهید و اصول اجرایی برنامه ریزی و مطالعه موثر به همراه تندخوانی را برای بازدهی و استفاده بهینه از زمان با بهره گیری از دوره موفقیت در کنکور در دستور کار خود قرار دهید تا از فشارها و تنش ها دور شده و در آرامش درس بخوانید و از درس خواندنتان نتیجه بگیرید.
بسیاری از عزیزانی که از پکیج های موفقیت در کنکور موسسه پویندگان مسیر موفقیت و شادمانی استفاده کرده اند به موفقیت هایی دست یافته اند که در باور خودشان نیز نمی گنجد. استفاده از این بسته ها و بکارگیری این روشهای اصولی و فنون صحیح مطالعه و مدیریت زمان را به شما عزیزان کنکوری نیز توصیه می کنم و برایتان آرزوی موفقیت دارم.

whatsapp