عدم ثبات و احساس ناکامی

یکی از دوستان از شرایط ناایمن روحی روانی خود سخن به میان آوردند و اینکه از عدم ثبات رنج می‌برند و اوضاع بر وفق مرادشان به پیش نمی‌رود، با توجه به اینکه این موضوع می‌تواند مشکل عزیزان دیگری هم باشد، جوابی که برای ایشان کتابت شد را به اشتراک گذاشتم تا در صورت لزوم، استفاده نمایید.

جواب:

سلام عزیزم
شبت بخیر و خوبی
دغدغه‌هایت را درک می‌کنم، ولی همه‌ی این بی‌ثباتیها را ناشی از ضعف ایمان می‌بینم و اینکه نمی‌توانی صبر کنی و توکل کنی و در جستجوی ثبات و آرامش درونی در رویدادهای بیرونی هستی؛ بدنبال وقایعی هستی که در بیرون از تو اتفاق بیفتند تا تو احساس رضایت داشته باشی.

در حالیکه احساس رضایت درونی و آرامش و ثبات درونی که در وجود نهادینه شده باشد و همیشگی شده باشد منجر به رویدادهای بیرونی همسنگ می‌شود.

این جهان کوه هست و فعل ما ندا                          سوی ما آید نداها را صدا

وقتی ذهنت پر از تشویش و نگرانی هست، این به معنای شرک خفی است، یعنی نمی‌توانی قدرت لایزال خدای درونت و اتصال او به هوش بیکران و لایتناهی را باور کنی و اگر ایمان تو صد در صد نباشد، جواب نمی‌گیری؛ نگران شدن به معنای شک و تردید در حقانیت و کارکرد آن نیروست.

وقتی قادر شوی که تسلیم محض باشی و کاری را که از دستت بر می‌آید را انجام دهی و بقیه امور را که از دسترس تو خارج است به او بسپاری و خیالت را از بابت دغدغه‌هایت راحت کنی، در فرکانسی قرار می‌گیری که لاجرم اتفاقات خوب از راه می‌رسند، چون این جهان و آنچه که در دور و اطرافت مشاهده می‌کنی، آئینه تمام‌نمای وجود توست و هر کسی بنابر درونیاتش، دنیایش با دیگری متفاوت است، پس اشکال را در خودت جستجو کن، به قدرت لایزال آن نیرو ایرادی وارد نیست، هر کس مطابق با لیاقتش دریافت می‌کند؛ پس وجودت را از هرگونه ناخالصی پاک کن و آرامش درونی پایدار را در وجودت برقرار کن، تا نتایج از راه برسند.

وقتی بخواهی با ذهن منطق مسائل را تجزیه و تحلیل بکنی، با عوامل بیرونی پیوند می‌خوری و این خوراک مناسبی برای ناخودآگاه نمی‌تواند باشد و صلح و آرامشی نمی‌تواند بر وجودت مستولی شود و احساس بی‌ثباتی می‌کنی و لاجرم بی‌ثباتی به زندگیت دعوت می‌شود و این قانون است و باید قانونها را درک کنی و آنها را اجرائی کنی و قانونها باید تبدیل به عادتهای رفتاریت شوند تا بتوانی از تاثیراتشان بهره‌مند شوی.

پس در بیرون خودت دنبال چرایی‌ها نباش و بررسی کن ببین رفتارهایت ناشی از چه بی‌اعتمادی‌هایی است و ببین چرا نمی‌توانی اعتماد کنی و به قدرت درونت متصل بشی!!

هرگونه سستی و ضعف در باورهایت می‌تواند آن نیرو را به اضمحلال ببرد و آن قدرت را زایل کند که نتواند برایت کار کند؛ بنابراین فقط بر روی کارها و افکاری تمرکز کن که تحت کنترل خودت باشد، رعایت این موضوع و کنار زدن ذهن منطق و استدلالهای بی‌پایه و اساس که منشا بیرونی دارند، می‌تواند به تشویش و نگرانی منجر شود و در شرائطی که به صلح و آرامش برسی و بر ذهنت و نجواهای درونیت مسلط شوی، پیوندت، با آن نیروی درونی برقرار می‌شود و قدرت پیدا می‌کند تا امورت را بنحوی عالی سامان دهد.

می‌بینی که کسانی که پیچیدگی‌های شخصیتی کمتری دارند و قادرند به باورهای عمیق‌تری برسند و به کلاس‌ها و دوره‌ها اعتماد می‌کنند، از نتایج شگفت‌آوری هم برخوردار می‌شوند، سادگی و بی‌شیله پیله بودن و عدم استفاده از معادلات منطقی و استدلالات پیچیده ذهن منطق، اساس کار موفقیت در هر امری است که در حال حاضر دغدغه شماست.
مشوش بودن و پراکندگی ذهن و تعدد دغدغه‌های ذهنی و عدم تمرکز بر روی یک کار تا حصول نتیجه و ضعف ایمان و عدم وجود باورهای سازنده، دلیل نتیجه ندادن کارهاست و اینها همه درونی است و موجبات آشفتگی شرائط بیرونی و خلق موضوعات همسنگ و هم‌تراز با درون می‌شود.

پس ضروری است که ذهن‌آگاهی در اولویت زندگی‌تان قرار گیرد و هر لحظه حواستان باشد که منشا افکارتان از کجاست و با رصد کردن و بازنگری افکار به ترمیم افکار و بهینه کردن آنها جهت دریافت خروجی بهتر در زندگی، همت بورزید. یعنی بعنوان یک شاهد و ناظر، در بیرون افکار خودتان قرار گیرید و با نظاره افکار در تعدیل و مناسب‌سازی آن افکار دخالت کنید، بدون شک با اینکار در دستاوردهای مورد نظرتان دخالت کرده‌اید و با کنترل ذهن و افکار موجود در آن، به خروجی مورد نظر دست می‌یابید.

چون افکار از جنس انرژیند و طبق قانون بقاء انرژی، انرژی هیچگاه از بین نمی‌رود بلکه انرژی می‌تواند از صورتی به صورت دیگر تبدیل شود و توجه داشته باشید که این افکار قدرت دارد و حتما تبدیل به صورتی دیگر از انرژی معادل خود می‌شود و این نحوه کارکرد ذهن آدمی است که دنیای او و وقایع بیرونی او، بر اساس آن ساخته می‌شود؛ پس نوع افکار و چگونگی نگرش و باورهای شما که ریشه و خاستگاه آن افکار، هستند، خیلی مهم می‌شوند و توجه ویژه شما را می‌طلبند چرا که این تبدیل انرژی هست که هر آنچه را که با چشمتان در زندگیتان مشاهده می‌کنید برخواسته از آن است، پس حساسیت موضوع را درک کنید و در هر لحظه به خود و ذهنتان و آنچه در آن گردش می‌کند، واقف باشید و با کنترل ورودی‌ها، خروجی را بر مبنای خواست خودتان تنظیم نمائید. موفق باشید🙏🌹

 

جواب دوست عزیزمون:

سلام و احترام به شما👩🏻‍💼😘💐💝🌹🤩👸🏻
امروز تمام مشکلاتم را میذارم جلوم و باورهای درونی که نسبت به هر کدام را دارم را مینویسم و سعی خودم را میکنم که اصلاحش کنم و در مقابل هر کاری که از دستم برمیاد بیرونی هم انجام میدهم و دیگه اون چیز را رها میکنم.
🌟حواسم را به کنترل ورودی ها میدم
🌟تمریناتم را با تعهد انجام میدم
🌟اهمالکاری را کنار میگذارم
🌟و شروع پر قدرت دوباره میکنم
🌟غصه نمیخورم
🌟تلاش میکنم این اخساس ناکامی درونی که باهاش مواجه هستم را پاکش کنم.
لطفا منو دعا کنید و برام پاکسازی از جنس ناب خودتون انجام دهید استاد عزیزم
دوستون دارم
پاینده باشید و باشید در دنیایم💐

 

به نظر شما، چه راهکارهای علمی و عملی دیگری، بجز مواردی که دوستمون مطرح کردند، برای ریشه‌یابی و حل مشکل ایشان، وجود دارد؟! لطفا نظرتون را به اشتراک بزارین.

whatsapp