تبریک روز زن

تبریک روز زن

زنان و مهربانو های عزیز و فرهیخته🌹🌹🌹
روزتان مبارکباد.🦋🦋🦋
فرخنده باد این روز بزرگ و جاودان باد عطر دلگشای زن💐💐💐

بخش بزرگی از زیبایی و جذابیت و کشش زندگی بواسطه گرمای وجود مهربان شماست، که به شکل مادر، خواهر، دوست و دختر در زندگی ما حضور دارید. ما مردان به وجودتان افتخار می کنیم و حضور سبز و گرمابخشتان را در زندگی می ستائیم.
از دامن زن هست که مرد به معراج می رود.

در پشت هر مرد موفقی زنی موفق وجود دارد.

زن و مرد دو ستاره اند در دو مدار مختلف و هر کدام باید در مدار خود و فلک خود حرکت نمایند. نه خورشید را سزد که به ماه برسد و نه شب بر روز پیشی جوید، و هر کدام در سپهری شناورند. پس شرط اصلی سعادت هر یک از زن و مرد و در حقیقت جامعه بشری این است که دو جنس هر یک در مدار خویش به حرکت خود ادامه بدهند. آزادی و برابری زن و مرد آنگاه سود می بخشد که هیچ کدام از مدار طبیعی و فطری خویش خارج نگردند، آنچه در جامعه ما موجب نگرانی شده این است که نقش‌ها جابجا شده است و هر جنس بر خلاف فطرت و طبیعت خویش نقش ایفا می‌کند. این عدم توجه به وضع طبیعی و فطری زن هست که باعث پایمال شدن حقوق او می گردد.
زن امروز از دنیای زنانه خویش فاصله بسیاری گرفته است.

زن و مرد هر کدام برای کاری ساخته شده‌اند و برای شکل‌گیری صورت درست زندگی و جلوگیری از فرسایش روح و روان، لازم است هر یک از دو جنس در جایگاه واقعی خود قرار گیرند؛ و نقش خود را بشناسند.

زن عهده‌دار خانه و تربیت فرزندان است و وظیفه مرد این است که از او پشتیبانی کند و نیازها و خلع های احساسی و عاطفی او را پر کند، و او را از احترام و منزلت واقعی‌اش برخوردار سازد.
زن آیت و نشانه خداوند است و از لطافت خاصی برخوردار است. وجود او سرشار از عشق و محبت و مهربانی است و خداوند به خاطر رسالت مادر بودن و قدرت خلق کنندگی و آفرینش که در طبیعت وی قرار داده، ظرافت های خاصی را در وجودش تعبیه نموده است.

بنابراین راز بقاء نسل و ادامه نسل بشریت در وجود او نهفته است و از این جهت یک نعمتی بی بدیل و هبه ای کریمانه است از جنس عشق و محبت و دارای احساساتی پرشور و هیجاناتی سرشار که گرما بخش زندگی است و باید قدر و منزلت و ارزش‌های وجودی او دیده شود.

ضروری است که زنان جامعه به گوهر ارزشمند وجودیشان واقف شوند و خودشان را دست‌کم نگیرند و به برابری حقوق خود ایمان داشته باشند. چون خداوند آنان را در جایگاهی بالاتر از مردان قرار داده است و نقش های ارزنده را به وی بخشیده است.

سرشت و طبیعت زنانگی در جهت تکمیل نقائص وجودی مرد است و این دو می توانند نیمه گمشده یکدیگر باشند و در کنار یکدیگر به آرامش برسند.
رعایت عادلانه حقوق زن و و رفتاری منصفانه و به دور از هرگونه تبعیض با او و تکریم و احترام وی مطابق با شأن زنانه اش می تواند جایگاه واقعی اش را به او بازگرداند.
هر گونه نادیده شدن و ظلم و تعدی و اهانت و تعدی به حقوق او می تواند منجر به از هم پاشیدگی سازمان خانواده شود و در نهایت جامعه را به سوی نابودی بکشاند.
درک عظمت زن و تاثیر شگرف سلامت روح و روان او و حفظ شادابی اش همچون خونی است که در شریان حیات بشریت جاری است و اگر به نقش بی همتای او اهمیت داده نشود، هرگز آن جامعه به اوج تکامل نخواهد رسید.

نشاط و طراوت زنان رکن اصلی در شاد بودن و سرزندگی و رشد و توسعه یک جامعه است و سعادت و شقاوت یک جامعه و گسترش نسل و رشد و پرورش و تربیت یک نسل خلاق و روشنفکر که بتواند جامعه جهانی را به رشد و شکوفایی مورد انتظار برساند، فقط می‌تواند از ایفای نقش صحیح زنان زنان فرهیخته و کاردان صورت پذیرد و ضروری است که زنان به خودباوری لازم در این زمینه برسند و به نقش مهم و تعیین کننده خود پی ببرند امیدوارم با همت و تلاش شما و همکاری و مساعدت ما مردان جامعه، بتوانیم حقوق از دست رفته زنان جامعه را به آنها بازگردانیم و فرهنگ سازی لازم را در این زمینه انجام دهیم و نقش و جایگاه واقعی و ارزشمند و والای زن را به وی بازگردانیم.

نویسنده: منصور عارف

whatsapp