از کجا شروع کنم؟

وقتی رویکرد ذهنی ما مثبت شود، در سایه‌ی قوانین الهی و عمل به آنها، می‌توانیم تاثیرات فوق‌العاده و بی‌نظیری را به زندگی‌مان دعوت کنیم. خیلی از مردم، تحت تاثیر شرایط بیرونی و مشکلاتی که بر سر راه زندگی‌شان وجود دارد، دائماً با خودشان درگیرند و افکار مشوش و پراکنده و مضطرب دارند و طبیعی است که، این نگرانی‌ها در زندگی‌شان توسعه می‌یابد و حوزه‌های مختلف زندگی‌شان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آنها هر چقدر که تلاش می‌کنند، تا از این مشکلات خلاصی یابند، موفق نمی‌شوند. چرا که نمی‌دانند آبشخور و خاستگاه تمامی این مسائل از همان ذهن مشوش خودشان، سرچشمه می‌گیرد که عمری را با ناآگاهی در عالم غفلت، طی می‌کنند و زمین و زمان را مقصر وضع و حال خود، می‌دانند.

یکی می‌گوید: که شرایط ناامن اقتصادی و عدم ثبات مولفه‌های اقتصادی و گرانی و رکود باعث شد که به این روز بیفتم.

یکی می‌گوید: این بیماری لاعلاج زمین‌گیرم کرد.

و دیگری می‌گوید: چون پدر و مادر دانا و فهیمی نداشتم و راهنمای خوبی نبودند، یا سرمایه اولیه مناسبی در اختیار من نگذاشتند و مرا به حال خود رها کردند، عقب‌مانده شدم.

آن یکی می‌گوید: در رابطه عاطفی، شانس نیاوردم که با یک همسر خوب ازدواج کنم، به همین خاطر شکست عاطفی خوردم و دیگر نتوانستم خودم را جمع کنم.

و یکی دیگر از جغرافیا، گله‌مند است و می‌گوید، چون در این کشور به دنیا آمده‌ و آزادی لازم را نداشته، نتوانسته، خدماتش را توسعه دهد، چراکه هر وقت خواسته اقدامی بکند، سنگ جلو پایش انداخته‌اند.

و زنی از جنسیت خود نالان است و می‌گوید: اگر مرد بودم می‌توانستم، آزادانه‌تر عمل کنم و این محدودیت‌های جنسیتی، مانع رشد و شکوفایی من شده، انگار من محکوم به چهاردیواری آشپزخانه منزلم هستم.

و خلاصه هر کسی یک عامل بیرونی را پیدا می‌کند و آن عامل را مقصر همه بدبختی‌هایی می‌داند که تجربه کرده است و به ندرت کسی را دیدم که، مسئولیت اتفاقات و رویدادهای زندگیش را بپذیرد و انگشت اشاره‌اش را، به سمت خودش نشانه رود و بپذیرد که هر آنچه را که در زندگی تجربه کرده است، نتیجه فعل و انفعالات و واکنش‌های مغزی و درونی خودش بوده است، که این اتفاقات را در زندگیش، رقم زده است.

این افراد از کجا می‌دانند که مبانی موفقیت و رشد و پیشرفت چیست؟!

از کجا می‌دانند که ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چیست و چه ارتباطی بین آنها وجود دارد؟!

چه ارتباطی بین ضمیر ناخودآگاه و هوش بیکران و لایتناهی وجود دارد و رویدادهای زندگی، چطور خلق می‌شوند؟!

آنها از کجا بدانند که قوانین جهان چگونه کار می‌کند؟!

در کدامین مرکز آموزشی، ذهن و نحوه کارکرد آن را آموزش دیده‌اند؟!

ازکجا می‌دانند که همه چیز انرژی است و ۹۸ درصد تحقق رویدادها، ذهنی است و تنها دو درصد به اقدام و عمل و تلاش فیزیکی بستگی دارد؟!

در دبیرستان و دانشگاه هم، یکسری آموزش‌هایی دریافت کرده‌اند که احساس می‌کنند هیچ جای زندگی‌شان کاربردی ندارد.

بنابراین وضعیت این آدم‌ها روشن است، آنها گیج و مات و مبهوت فقط به وقایع بیرونی نظاره می‌کنند و خودشان را با آن رویدادها تطبیق می‌دهند. ولی اینکه بخواهند خودشان را از آن شرایط بد و نامبارک خلاص کنند، احساس عجز و ناتوانی دارند. گاهی از تکرار یک حادثه نامناسب رنج می‌برند، ولی نمی‌فهمند که منشأ و ریشه این رخدادها از کجاست؟!

در خیلی از موارد هم، ظهور و بروز این مسائل را در زندگی‌شان از بدشانسی و بداقبالی می‌دانند و خودشان را محکوم به قضا و قدر و جبری می‌دانند که از پیش، به نام سرنوشت قطعی برایشان رقم خورده است؛ در حالی که هیچ کس محکوم به سرنوشت از پیش مقدر شده‌ای نیست و خداوند قدرت و اختیار خودش را به انسان تفویض کرده و او را به عنوان جانشین خود بر روی زمین قرار داده است و مقام اشرف مخلوقات را به وی داده است.

خداوند، مسیر حیات را برای سایر مخلوقاتش در ژنتیک آنها، نهان کرده است، ولی انسان را مختار کرد که پازل زندگیش را خودش بچیند و همان‌گونه که خود می‌خواهد از زندگیش لذت ببرد.

زمین و آسمانش را به تسخیر او درآورد تا او یکه‌تاز میدان و زمامدار و فرمانروای مطلق این جهان، باشد. ولی متاسفانه انسان در ناآگاهی و غفلت به سر می‌برد و فکر می‌کند که به حال خود رها شده است، در حالی که انسان صاحب مجهزترین سیستم هدایت تکوینی و تشریعی است و قوانین لایتغیر جهان هستی در راستای بهره‌مندی و برخورداری او از زندگی وضع شده است. ولی او همواره غمگین و نگران است و خودش را وصل به آن نیروی بیکران و لایتناهی نمی‌بیند و از مواهب این وصلت برخوردار نمی‌شود.

بدون شک وقتی آدمی، آن نیروی غیبی قدرتمند و عظیم را در پشت خود احساس نکند و خودش را تنها بیابد، فانوس هدایتگر درونی او خاموش می‌شود و انسان، در ظلمات مطلق نمی‌تواند راه را از بیراهه تشخیص دهد و لاجرم، آنجا که نور نباشد تاریکی است و گمراهی جزء لاینفک وجودی است که غرق در ظلمات است.

همین الان اندیشه کنید و خودتان را مورد بازنگری قرار دهید و ببینید که در چه موقعیتی قرار دارید!!

آیا در سیستم الهی، مطابق با قوانین، در مسیر رشد و پیشرفت و تکامل قرار دارید؟!

آیا زندگی قادر است، زیبایی‌هایش را به شما نشان بدهد و یا در دور تسلسل باطل افتاده و هر چقدر تلاش می‌کنید که اوضاع را تغییر دهید، راه به جایی نمی‌برید؟!

در هر وضعیتی که هستید، مهم نیست. مهم این است که هر کجایی از زندگی که به آگاهی لازم برای برخورداری از کیفیت مطلوب و درست زندگی، دست پیدا کنید؛ آنجا نقطه عطف زندگی شماست و اگر تا به حال با نتایج خوبی در زندگی روبرو نشدید، به خاطر عدم آگاهی و عمل نکردن به دانسته‌هایتان بوده است و اگر از آن شرایط خسته شده باشید و مصمم به تغییر شرایطی باشید که در آن دست و پنجه نرم می‌کنید، شما را به سیستمی دعوت می‌کنم که در آن، با استفاده از قوانین الهی، از تاثیرات فوق‌العاده اجرای آنها برخوردار شوید.

انسان های موفق در طول تاریخ همواره با به کارگیری این سیستم توانسته‌اند، از زندگی خود بهره کافی و وافی ببرند. همیشه، زیبا، مثبت، خلاق و هدفمند، بیندیشند و آنچه را که در طلب آن هستند، به کمک ذهن‌آگاهی و با استمداد از آن قوانین، به دست بیاورند.

گنجی در درون انسان، از طرف خالق هستی، تعبیه شده است که انسان، با کمک آن می‌تواند، هر چیز به ظاهر غیرممکنی را ممکن سازد.

پس، پتانسیل‌های بالقوه درونی و هوش و استعداد ذاتی خودتان را، دست کم نگیرید؛ چرا که خالق هستی ساز و کاری را در درون خودتان به ودیعه گذاشته است، تا به کمک آن بتوانید تمامی خواسته‌ها و آرزوهایتان را عینیت ببخشید.

پس، ساز و کار لازم وجود دارد، فقط تنها نقصی که وجود دارد، این است که شما آگاهی ندارید که چطور از این ابزارهای وجودی خودتان، استفاده لازم را ببرید.
برای این کار باید مصمم به یادگیری و صرف وقت و انرژی و سرمایه‌گذاری در مسیر رشد و پیشرفت خود باشید.

همچنین باید متعهد به نهادینه‌کردن یادگیری‌ها و تبدیل نمودن آنها به عادت‌های رفتاری روزانه خود، باشید؛ تا ثمرات آموزش‌ها، در زندگی شما هویدا شود و شما قادر شوید تا نتایج این تغییر فاز را، به چشم‌تان ببینید و تشویق شوید که به ادامه دادن، ادامه دهید.

من اعظم صادقیان دوره‌هایی را به نام دوره های آرامش ذهن، برای رشد و تحول بنیادین فکری شما، تهیه کرده‌ام و تمرکزم را در این آموزش‌ها بر روی ذهن‌آگاهی گذاشته‌ام چرا که اعتقاد دارم، هر انسانی می‌تواند، از رهگذر ذهن و تغییر ساختار اندیشه، تحولی شگفت‌انگیز در ساختار زندگی خود ایجاد کند و شاهد معجزاتی باشد که از منشا این تحول بنیادین ذهن‌آگاهی نصیبش می‌شود.

با تغییر در نحوه فکرکردن و تغییر نگرش و دیدگاه و اعتقاداتی که تا به حال به جهان اطراف‌تان داشته‌اید، از ناامیدی و درماندگی به امید و انگیزه و شور و حال می‌رسید و زندگی قادر می‌شود تا سیمای جذاب و قشنگ‌تری از خودش را برای شما به نمایش بگذارد و ماموریت این دوره‌ها نیز همین است که، ابتدا آن ساختار فکری و ذهنی معیوب را که در طول سالیان متمادی هیچگونه دستاوردی برایتان نداشته است، در هم بشکند و از پایه و اساس با وجین کردن باغچه ذهنتان از علفهای هرز و باورهای ناکارآمد، بستری را برای کاشتن بذرهای زندگی‌بخش و سعادت‌آفرین فراهم آورد.

حاصل این دوره ها، آرامش پایداری است که در ذهن و ضمیرتان، پدیدار می‌شود و دیگر هر شوکی که از راه برسد، نمی‌تواند شما را متزلزل سازد و تحت تاثیر قرار دهد.

ذهن‌آگاهی، ثمره دوره‌های آرامش ذهن است و با ذهن‌آگاهی قادر می‌شوید، تا همین لحظه را زندگی کنید و خودتان را به گذشته و آینده پیوند نزنید.

با “ذهن‌آگاهی”، حضور در لحظه را احساس می‌کنید و تشویش و نگرانی و اضطراب از وجودتان رخت برمی‌بندد و در یک محیط آرام ذهنی قادر می‌شوید، اندیشه‌هایی کارآمد و سازنده و راهگشا تولید کنید و از ثمرات عالی آن اندیشه‌ها برخوردار شوید؛ چون زندگی آدمی در افکار و باورهایش خلاصه می‌شود و اگر سیستمی قادر شود نوع اندیشه‌ها و باورهای‌تان را اصلاح کند، آن سیستم بسیار موفق عمل کرده است و شاهد و مثال آن هم، زندگی مراجعین من و مخاطبین دوره‌های آرامش ذهن هستند که آوازه موفقیت‌هایشان، در بهبود فردی و رشد و توسعه در ابعاد مختلف زندگی‌شان را، حتماً شنیده‌اید و اگر نشنیده‌اید، می‌توانید با یک سرچ مختصر در گوگل، به سایت اعظم صادقیان مراجعه کنید و با استفاده از موفقیت‌هایی که این عزیزان به اشتراک گذاشته‌اند، باور و ایمانتان را به حقانیت این مسیر، تقویت نمایید.

     تو خود پای در راه نه و هیچ مپرس              خود راه بگویدت که چون باید کرد

کاری که شما باید بکنید این است که، به این آموزه‌ها، اعتماد و اطمینان کامل داشته باشید و آنها را در سراسر زندگی‌تان به کار بگیرید، تا شاهد ثمرات معجزه‌آسای آن و تأثیرات شگرف و فوق‌العاده، دوره‌های آرامش ذهن باشید.

 

نمونه‌ای ار محتوای دوره‌های آرامش ذهن در مینی دوره، از کجا شروع کنم؟ قرار گرفته که در قسمت پایین همین صفحه، می‌توانید دانلود کرده، مورد استفاده قرار دهید.

دریافت محصول

برای دریافت محصول کافی است به سایت وارد شوید

3.5 4 رای ها
امتیاز
13 دیدگاه ها
جدید ترین ها
قدیمی ترین ها بیشترین آرا
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
مینا وطن
مینا وطن
1 ماه پیش

سلام. استاد عزیزم چقدر عالی توضیخ میدین من چقدر از صحبت کردن در مورد ضمیر ناخودآگاه لدت میبرم

محبوبه باقری
محبوبه باقری
2 ماه پیش

بسیار عالی

زهرا احمدی
زهرا احمدی
5 ماه پیش

سلام استاد
بسیار عالی بود خیلی خیلی لذت بردم و مطالب بسیار جدید و نابی رو دریافت کردم

خدیجه مهدی پور
خدیجه مهدی پور
6 ماه پیش

سلام
استاد خانم ملیحه کارگر هستم
ممنونم بابت آگاهی هایی که به ما میدهید 🧡❤🧡

خدیجه مهدی پور
خدیجه مهدی پور
6 ماه پیش

سلام استاد
ممنون متشکرم بابت آگاهیهای که به ما دادید ❤❤❤

زکیه‌سادات دریجانی
زکیه‌سادات دریجانی
6 ماه پیش

سلام به بهترین دوست زندگیم،استاد عزیزم،بسیااااااار عااااالی بود استاد،مرسی که هستی❤❤

نادره صباغی نژاد
نادره صباغی نژاد
6 ماه پیش

سلام استادجانم
سپاسگزارم از شما واقعا فایل ها عالی و بی نظیر بود💐🌹😍🙏🏻

mina azar
mina azar
6 ماه پیش

سلام استاد جان 🌹🌹خدارا شاکر وسپاسگزارم بابت اینکه شما را سرراه من قرارداده
کلاسها وتمرینانتون واقعاعالی
از خداوند بهترینها را برای شما خانواده عزیزتون آرزومندم 🙏🙏

گوهر ماوندادی پور
گوهر ماوندادی پور
6 ماه پیش

سلام استاد عزیز وبزرگوارم
سپاسگزارم مهربان مثل همیشه عالی بود انشالله
پاینده باشید

حمیرا وفاداری
حمیرا وفاداری
6 ماه پیش

سلام
سپاس گذارم ازتون استاد عزیز بابت آموزشها و فایلهای عالی که فرستادید

خدیجه مهدی پور
خدیجه مهدی پور
6 ماه پیش

سلام
استاد عزیز
سپاسگزارم از
آموزش های بینظیر تون
ممنون

0
ریحانه مظفری
6 ماه پیش

سپاس از شما و آموزش های بینظیرتون استاد جان🌹🙏

ملیحه السادات میراسماعیلی
ملیحه السادات میراسماعیلی
6 ماه پیش

بسیار عالی استاد عزیز