ذهن آگاهي، شیوه‌ای برای زندگی است؛ این شیوه با دعوت به لحظۀ کنونی، حضوری بیشتر و قضاوتی کمتر، در افراد ایجاد می‌کند

مینی دوره عزت نفس

آیا می‌دانید عزت‌نفس یعنی چه و کسانی که دارای عزت‌نفس بالا هستند، چه خصوصیات و ویژگی‌هایی دارند، که آنان را از دیگران متمایز می سازد؟!

آیا می‌دانید فونداسیون شخصیت آدمی بر پایه عزت‌نفس گذاشته می‌شود و بر پایه عزت نفس است که شخص دارای شخصیتی والامقام و یا در مقابل، دون‌پایه است؟!

آیا می‌دانید حس ارزشمندی و یا عدم ارزشمندی از عزت‌نفس می‌آید؟!

آیا می‌دانید تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای آدمی در زندگی، ریشه در عزت‌نفس وی دارد؟!

آیا می‌دانید در فقدان عزت‌نفس آدمی، آمادگی سقوط و به قهقرارفتن و هرگونه بزهکاری را دارد؟!

آیا می‌دانید در فقدان عزت‌نفس، آدمی برای خود ارزش و احترامی قائل نیست و رذایل او جای فضایلش را می‌گیرد؟!

آیا می‌دانید در فقدان عزت‌نفس، قدرت تصمیم‌گیری فرد از او گرفته خواهد شد و فرد خطرناک‌ترین تصمیمات را برای خود می‌گیرد؟!

آیا می‌دانید در فقدان عزت‌نفس، زمینه سوء استفاده از فرد، برای افراد سودجو فراهم می‌شود، و اطراف وی مملو از آدمهایی که نیت خوبی برایش ندارند، می‌شود؟!

آیا می‌دانید فقدان عزت‌نفس معضل اساسی در روابط بین فردی افراد است؟!

آیا می‌دانید در نبود عزت‌نفس، سلامت روانی فرد در بدترین وضعیت ممکن است؟!

آیا می‌دانید فقدان عزت‌نفس، ریشه در چه عواملی دارد؟!

آیا شما مایلید عزت نفس خود را تقویت کنید و در مسیر انسان‌های موفق گام بردارید؟!

 

عزت‌نفس پایه‌ای‌ترین معیار تشخیص سلامت روان افراد است.
نمی‌توان تصور کرد، فردی بدون داشتن عزت‌نفس کافی، از معیارهای انسانی والایی برخوردار باشد.

فقدان عزت‌نفس، آدمی را تا سطح حیوان و حتی پایین‌تر تنزل می‌دهد.
عزت‌نفس یک واژه انتزاعی است و یک پارامتر کمی نیست که بتوان برای آن میزان و درجه‌ای تعیین کرد و با معیارهای کمی قابل سنجیدن و ارزیابی نیست، ولی می‌توان آثار و نتایج آن را در زندگی فرد مشاهده کرد.

فونداسیون شخصیت آدمی، بر روی این مولفه ذاتی گذاشته می‌شود و هر چقدر که فردی توانسته باشد، مدارج و مراتب بالای انسانی را پیموده باشد و در یافتن رسالت شخصی خود موفق عمل کرده باشد و همچنین به موفقیت‌ها و دستاوردهای مطلوبی در زندگی دست یافته باشد؛ نشان از عزت‌نفس بالای وی دارد.

عزت‌نفس یکی از نیازهای اساسی و مهم در تدارک یک زندگی سالم است و یک شخصیت سالم، با وجود این مولفه، در وجود آدمی شکل می‌گیرد.

افراد دارای عزت‌نفس بالا، خلاق و واقع‌بین هستند و ارزش و احترام کافی برای خود قائلند و ارزش‌های بنیادین و انسانی، ملاک و معیار رفتار و عملکرد آنهاست و این مولفه ذاتی همچون یک فانوس، راه سعادت و خوشبختی را به آنها نشان می‌دهد. آنها خودشان را دوست دارند و با خودشان در صلح و آرامش هستند؛ برعکس افرادی که عزت‌نفس کافی ندارند، ارزش و احترامی برای خود قائل نیستند؛ بر همین اساس افعالی از آنها سر می‌زند که دیگران هم برایشان ارزشی قائل نمی‌شوند و از رابطه با آنها دوری می‌کنند. بنابراین این افراد برای رفع این نقیصه با افرادی دون‌پایه ارتباط برقرار می‌کنند و خود را در شرایط ناامنی از نظر سلامت فکر و روان قرار می‌دهند.

فقدان عزت‌نفس، این افراد را از خودشان بیگانه می‌سازد و خودشان در جایگاه بزرگترین دشمن، بدترین نوع آسیب‌ها و لطمات را به خود وارد می‌سازند. این افراد به طور کلی، کنترل درونی خود را از دست می‌دهند و درون‌شان پر از خشم و غضب و انتقام‌جویی می‌شود و همیشه فکر می‌کنند، این دیگران هستند که در حقشان ظلم روا داشته‌اند و حقوقشان را پایمال کرده‌اند؛ در حالی که هیچ وقت خودشان را در آینه نگاه نمی‌کنند، تا مسبب همه این بدبختی‌ها و فلاکت‌ها را، مشاهده کنند.

می‌بینید که عالم ناآگاهی چه صدماتی به انسان‌ها وارد می‌سازد و آنها هرگز اندیشه نمی‌کنند که ریشه مسائل‌شان از کجاست و چه عاملی باعث شده که آنها هویت‌شان را از دست بدهند و اعمال و رفتاری از آنها سر بزند که شایسته یک انسانی که خود را اشرف مخلوقات خداوند می‌داند، نیست.

آیا شما تصمیم قطعی گرفته‌اید که عزت‌نفس‌تان که پایه‌ای‌ترین عنصر سالم زیستن است را تقویت کنید؟!

برای شما مینی دوره‌ای را جهت تقویت عزت‌نفس‌تان، به صورت رایگان، تدارک دیده‌ام که می‌توانید در پایین همین صفحه ثبت سفارش کنید. در صورتی که با آن ارتباط برقرار کردید و تأثیرات شگرف آن را در تقویت عزت‌نفس‌تان مشاهده نمودید و علاقه‌مند بودید قویتر در این زمینه روی خودتان کار کنید؛ دوره اصلی و تکمیلی عزت‌نفس را نیز در قسمت محصولات سایت تهیه نموده و با عمل به تمرین‌ها و تکنیک‌های بیان شده، بستر رشد و توسعه شخصی و دستیابی به موفقیت‌های روزافزون را برای خود فراهم نمایید و خودتان را از انواع آفت‌های فقدان عزت‌نفس دور نگهدارید.

 

برای دانلود هدیه خود، از قسمت پایین صفحه ثبت سفارش را انجام دهید.⏬

دریافت محصول

برای دریافت محصول کافی است به سایت وارد شوید

3 1 رای
امتیاز
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها