مینی دوره باور

باورها نقش بسیار اساسی در برآوده شدن اهداف و آرزوهایمان دارند.
باورهای ما، در طول زمان ساخته شده‌اند. بیشتر آنها از کودکی و توسط اطرافیانمان در ذهنمان نقش بسته‌اند و با ما رشد کرده‌اند؛ باورهایی که اکثرا نادرست هستند؛ باورهایی همچون موفقیت،شانسی است ،پول کم است(باور کمبود)،برای موفق شدن حتما باید دکتر یا مهندس شد، ما نمی‌توانیم و دیگران می‌توانند،اگر والدینی ثروتمند داشتم، لاجرم من هم ثروتمند بودم. اگر در این کشور به دنیا نیامده بودم، وضع بهتری داشتم. اگر دختر نبودم، این محدودیتها به من تحمیل نمی‌شد و هزاران باور دیگر که روی زندگی ما تاثیر عمیق دارد و زندگی ما بر اساس آنها ساخته می‌شود.

از آنجا که ساز و کار جهان بنا دارد به ما ثابت کند که، آنچه ما بر آن باور داریم، حقیقت محض است و چیزی جز آن نیست و شرائطی را برایمان مهیا می‌کند که ما فقط گونه‌ی عینیت یافته‌ی باورهایمان را در زندگی خودمان و جهان اطرافمان مشاهده کنیم، بنابراین نقش تعیین‌کننده و حساسیت بالا و قدرت تاثیرگذاری باورها بر روی زندگیمان کاملا مشهود است و مهم و اساسی جلوه می‌کند.

باور یک هیجان غلیظ است. به طور کلی باورهای انسان به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. باورهایی که موجب رشد و یاری فرد و توسعه زندگی وی، می‌شوند، یا باورهایی که باعث ایجاد محدودیت در هدف‌ها و تصمیمات انسان می‌شوند.

باورهایی که شما را ترغیب می کنند تا، به دنبال رویاهایتان بروید. تصمیمات بزرگ بگیرید و از شکست هراسی نداشته باشید، باورهای یاری دهنده و قدرتمند کننده هستند.

شما چه چیز را باور می‌کنید؟! اینکه محکوم به سرنوشت هستید یا اینکه سرنوشت‌تان را خودتان می‌سازید؟

باور می‌کنید که قادر به انجام هر کاری هستید یا اینکه شما از پسش برنمی‌آیید؛ چقدر خودتان و توانایی‌هایتان را باور دارید؟!

باور می کنید که زیبا و دوست داشتنی هستید؟! یا خودتان را قبول ندارید؟!

شما پولی را به دوست‌تان قرض می‌دهید و او آن را بر نمی‌گرداند و شما با خود می‌گویید که، همه مردم بدقول هستند و نباید به کسی پول داد و این می‌شود باور شما و چون ذهن‌تان، این موضوع را باور کرده، اگر دفعه بعد نیز به کسی، پول قرض بدهید، آن شخص نیز بدهیش را پس نمی‌دهد؛ چرا که باور شما، اجازه این کار را به او نمی‌دهد؛ و این بار نیز، باورتان از همیشه قویتر می‌شود؛ چون مرتبا مصداق‌هایی را در تایید باورتان مشاهده می‌کنید ولی نمی‌دانید که مرکز تولید آن رخدادهای بیرونی درون خودتان است و در واقع همان باورهایی است که به آنها معتقدید.

شما کسب و کاری را شروع می کنید و در آن کار شکست می‌خورید و یاد زمان بچگی‌تان می‌افتید که پدرتان مدام به شما می‌گفت که: تو عرضه انجام هیچ کاری را نداری و این می‌شود باور شما از خود، که پدرتان در کودکی به ذهن شما تزریق کرده، لاجرم، هر کاری شروع می‌کنید، بر مبنای آن باور معیوب، شکست می‌خورید و باز دوباره با اصرار عزیزتان کار دیگری را شروع می‌کنید و چون در ته ذهن‌تان شکست در هر کاری و ناشایستگی و عدم‌لیاقت باورتان شده، باز هم، شکست می‌خورید و مایوس‌تر از همیشه می‌شوید.تا زمانیکه این باور معیوب شناسایی نشود و در جهت اصلاح آن اقدامی صورت نگیرد، این داستان ادامه دارد و شما هر کاری را استارت بزنید در معرض آسیب هستید.

این گونه است که باورها زندگی ما را می‌سازند.و اما نکته خوش‌آیند، این است که باورها گرچه قوی هستند، ولی شما و ذهن برترتان که همان روح الهی شماست؛ از باورهایتان قویتر است.و ما می‌توانیم، این باورها را به مرور زمان بشکنیم و‌ زندگیمان را به سوی خوشبختی هدایت کنیم.

باورهای محدودکننده مجموعه‌ای از باورهایی هستند که از طریق افکار غالب، تکرارشده و در اثر تکرار به باوری قوی، تبدیل شده و ما آنرا حقیقت محض زندگی یافته‌ایم، چون بجز در زندگی خودمان در زندگی اطرافیانمان هم آنرا به وضوح دیده‌ایم و کم‌کم بعنوان حقیقت مسلم پذیرفته‌ایم و در اثر این پذیرش آنرا به زندگی‌مان دعوت کرده‌ایم.
بطور کلی، باورها همان فکرهای تکراری هستند که در طول روز بارها و بارها به ذهن ما خطور می‌کنند و ما را به فکر فرو می‌برند.

اگر بر روی افکار منفی و محدودکننده متمرکز شویم و مرتبا آنها را تکرار کنیم، آن محدودیتها، فضای ذهن ما را اشغال می‌کنند و کم‌کم باور محدودکننده‌ای را برایمان می‌سازند و جهت زندگی‌مان متاثر از آن باور می‌شود و علی‌رغم تلاش‌هایمان دستاوردی در زندگی نخواهیم داشت، چراکه آن باورهای ناکارآمد، قادرند برآیند و بازده کارمان را صفر کنند!! اینگونه است که زندگی نفس‌گیر می‌شود و یاس و ناامیدی بر آدمی مستولی می‌شود.

افکار محدودکننده، از ذهن ما ساخته می‌شوند و محصول همان باورهای محدودکننده هستند، در صورتی که در واقع امر، هیچ محدودیتی در جهان آفرینش وجود ندارد؛ میزان دارایی این جهان نامحدود است و البته حهان بطور دایم در حال گسترش است و دروازه‌های نعمت و ثروت به روی جهانیان باز است. برای همه افراد به همان اندازه که بخواهند و باورهایشان اجازه بدهد، همه چیز به وفور وجود دارد و می‌بینید که جهان عادل است و هر کسی متناسب با لیاقت و باوری که برای خود ساخته، از نعمت‌ها و موهبت‌های جهان آفرینش، استفاده می‌کند.

افکار و باورهای محدودکننده سبب انتقال ارتعاشات ذهنی منفی می‌شوند و همین امواج ارتعاشات منفی ذهن ما، موجب ایجاد مانعی بسیار بزرگ، در برابر رسیدن به اهداف و آرزوها می‌شود. همچنین، باعث می‌شود که، اصلا به خودمان زحمت حرکت دادن به سمت اهدافمان را ندهیم و از دید خودمان، جهان را محدود ببینیم.

بعضی باورها قدرت انتشار وسیع‌تری دارند مثل باور زیر:
برای پول در آوردن باید سخت کار کرد  این فکر محدودکننده از نمونه های برجسته و غالب فکری مردم جامعه، اکثر کشورهای جهان می‌باشد، که در حال حاضر به عنوان یک باور ویروسی با قدرت تکثیر و انتشار بالا، بخش عظیمی از مردم جهان را به خود درگیر نموده و زندگی‌شان تحت تاثیر این باور به سختی می‌گذرد.عدم خودباوری ناشی از این باور، زمینه‌های استثمار آنان و ناخوشنود بودنشان را فراهم آورده است. این باور بشدت خودش را در جهان تکثیر کرده، و امواج و ارتعاشات منفی ناشی از آن زندگی مردم جهان را متاثر ساخته است.همین باورهای شوم و ویران‌کننده، شما را از رسیدن و حرکت به سمت اهداف‌تان باز می‌دارد و باعث می‌شود از کلیه هدف‌های زندگی عقب بمانید و تلاش‌هایتان بی‌ثمر شود و مثال آب در هاون کوبیدن پیدا کند.س همین الان دست بکار شوید و با تهیه دوره باور به مهارتی دست پیدا کنید تا با تمرکز بر روی رویدادهای تکرار شونده زندگیتان، باورهای معیوب و ناکارآمد را شناسایی نموده و جلو صدمات بیشتر آنها را بگیرید و در صدد جایگزینی باورهای سازنده و موثر بجای آنها برآیید.

دانلود رایگان مینی دوره باورها (دوره سوم آرامش ذهن)⏬

🔻

🔻

🔻

دریافت محصول

برای دریافت محصول کافی است به سایت وارد شوید

0 0 رای ها
امتیاز
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها