راه‌های رسیدن به شغل رویایی

موفقیت
2 دیدگاه

شغل در پکیج زندگی، یکی از نیازهای اصلی و مهم انسان‌ها است.

اگر می‌خواهی به معنای واقعی در مسیر شغلی‌ات موفق بشوی و به آرمان‌های شغلی خود برسی، لازم است که در مسیر آموزش قرار بگیری و سلسله‌مراتب شغلی را طی کنی.

ابتدا براي حضور در اين كلاس (خودت را بپذير) و به خود اين تعهد را بده :

كه اين من هستم كه مي‌خواهم تغيير كنم نه، هيچ‌كس ديگر

شغل در زندگی

ابتدا باید یاد بگیری که برای خودت وقت بگذاری چون تو انسانی آزاد هستی، و آزاد آفریده شدی. بنابراین باید تغییر کنی و فرد توانمندی شوی.

ما در مسیر رشد و پیشرفت، آسانسوری نداريم؛ “قدم به قدم”رشد مي‌كنیم و انسان بزرگي مي‌شويم.

انسان‌های ناآگاه، عجول‌اند و می‌خواهند ره صد ساله را یک شبه بروند اما توجه داشته باش! که در این دنیا هیچ اتفاقی، یک‌ دفعه‌ای نمی‌افتد و لازم است که سلسله‌مراتب را طی کنی و صبور باشی تا آرام‌آرام به لطف خداوند و تلاش و همت خودت به شرایط بهتری در شغلت دست پیدا کنی.

راه‌های رسیدن به شغل رویایی

این دوره به شما کمک می‌کند، به خودشناسی لازم در مورد خودتان برسید، تشخیص ‌دهید که علاقه‌مندی شما در چه زمینه‌ای است و موانع بر سر راه علاقه‌مندی‌تان را شناسایی ‌کنید و همچنین تشخیص ‌دهید که در چه حوزه‌ای استعداد و توانایی کافی دارید و فکر می‌کنید که آیا می‌توانید در آن حوزه موفق باشید؟!

در این دوره به سه مبحث اصلی، شغل، خودشناسی و تیپ شخصیتی پرداخته می‌شود.

خودشناسی

خودشناسی، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های کلیدی برای درک و فهم شخصیت، رفتارها و مهارت‌های شغلی است. این مهارت به افراد کمک می‌کند تا توانمندی‌های خود را بشناسند و بر اساس آن شغل مناسب و مورد علاقه خود را پیدا کنند و حتی می‌تواند به افرادی که شاغل هستند، کمک کند تا ارتقای شغلی پیدا کنند.

سوالاتي كه در طي اين دوره  براي شما روشن مي‌شود:

الف)آيا مسير شغلي‌مان درست است؟!

جواب): اگر درست است اصلاح می‌کنیم و اگر نه تغيير مي‌دهيم كه لازم به ذكر است اين اتفاق قدم به قدم در طي مسير روی می‌دهد.

نکته: (لازمه اينكه مسير شغلي اصلاح شود، این است که خودمان را بشناسيم)

ب)چه چيزي شناخت ما را بالاتر مي برد ؟!

جواب: تفكر عميق درمورد خودمان(فكر از وضعيت سطحي به عميق برسد)

مطالعه کنید: كاربرد ذهن آگاهی در زندگي

شناخت تیپ‌های شخصیتی

شخصیت در رفتار ما انسان‌ها نمود پیدا می‌کند و الگوهای ذهنی که در رفتار ما دیده می‌شود، نمودی از شخصیت ما است. آدم‌هایی که مرتب کارشان را عوض می‌کنند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند، در خودشناسی ضعف دارند و طرحواره‌های بی‌ثباتی دارند.

دوره راه‌های رسیدن به شغل رویایی(۱) نگاه ژرفی به موضوع شخصیت‌شناسی دارد. به نظرتان چرا لازم است که شخصیت‌شناسی را یاد بگیریم؟ چون ما به دنبال شغل هستیم و در شغل هم به دنبال موفقیت شغلی هستیم. با یادگیری تیپ‌های 9 گانه‌ شخصیتی، به شناخت و درک بیشتری از خودمان می‌رسیم، با محاسن و معایب تیپ شخصیتی‌مان آشنا می‌شویم و در نتیجه‌ی این شناخت‌ها و در نظر گرفتن وضعیت موجود، مسیر شغلی‌مان روشن‌تر و واضح‌تر می‌شود.

ما در بحث شخصیت‌شناسی کاری به نژادها، قومیت‌ها و رنگ پوست نداریم و انسان‌ها را به همین شکلی که هستند می‌پذیریم.

موضوع شخصیت‌شناسی، از آن جهت بسیار مهم می‌شود که با موضوعات: “مدیریت منابع انسانی”، “مدیریت رفتار سازمانی”، “اصول و فنون مذاکره” و “مهارت‌های ارتباطی” و “مهارت فروش” نیز گره خورده است و تقریباً در تمامی زمینه‌های مدیریتی، دانش شخصیت‌شناسی، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

احساس رضایت شغلی

روحیات شما در شغلتان خیلی مهم است. از خودتان بپرسید آیا شغلی که من دارم با روحیه من سازگاری دارد؟! آیا شخصیت من با این کار ارتباط برقرار می‌کند؟! اگر روحیه شما با شغلتان سازگار نباشد بعد از چند سال احساس بی‌علاقگی، بی انگیزگی و کلافگی می‌‌کنید و احساس رضایت در شغلتان نخواهید داشت. بنابراین خیلی مهم است که با شغلی که داریم کنار بیاییم و متوجه این موضوع باشیم که شغل ما، بخشی از زندگی ما برای لذت بردن است.

مطالعه بیشتر
ذهن آگاهی چیست؟

هر چه که در شغلتان حس رضایت بیشتری داشته باشید، به ایده‌آل‌های شغلی خود نزدیک‌تر می‌شوید.

‌در هم‌آمیختگی اهداف با ارزش‌ها

ارزش‌ها تمایلات قلبی ما هستند و به زندگی ما جهت می‌دهند. اگر انسان در راستای ارزش‌هایش حرکت کند، همیشه حال دلش خوب است. اهمیت ارزش‌ها خیلی بیشتر از اهداف هستند زیرا اهداف در اختیار ارزش‌ها قرار دارند. در واقع، این ارزش‌های حاکم بر شما هستند که به اهدافتان سمت‌و‌سو می‌دهند. ارزش‌ها می‌توانند برای هر شخصی متفاوت باشند. هر چه هدفگذاری، سنخیت بیشتری با ارزش‌ها داشته باشد امکان تحقق آن هدف، بیشتر خواهد بود.

بنابراین نیاز است که شناختمان را در برابر نظام ارزش‌ها بالا ببریم و از آن‌ها برای رسیدن به کار و کسب موفق استفاده کنیم.

 

سخن پایانی

در این دوره در کنار آموزش‌های استاد، یک تیم پشتیبانی، قدم به قدم، شما را همراهی می‌کند تا وضعیت موجود خود را بشناسید و تصمیمات شغلی و حرفه‌ای خود را بر مبنای اصول کارشناسی و روان‌کاوی اتخاذ نمایید و با قرارگیری در مسیر صحیح شغلی، آینده‌ای روشن برای کاروکسب خود ترسیم کنید.

بنابراین با این محصول قدرتمند همراه شوید تا دروازه‌های نعمت و ثروت به روی زندگیتان گشوده شود و شغل رویایی‌ خود را با استفاده از آموزش‌های بی‌نظیری که در طول این دوره در اختیارتان قرار می‌گیرد، کشف و استخراج نمایید. موفق باشید.

نوشتهٔ پیشین
اعتماد به نفس در راه اهداف
نوشتهٔ بعدی
چرا عزت نفس خوبی ندارم ؟

پست های مرتبط

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فاطمه السادات رضویان
  سپتامبر 22, 2021 3:17 ب.ظ

  من از زمانیکه در دوره های شغلی استاد صادقیان حضور پیدا کردم توانمندیم روز به روز بیشتر شده اعتماد به نفس و عزت نفسم رشد پیدا کرد
  و در زمینه ی شغلی به اون شغل دلخواهی که همیشه جزو خواسته ی قلبیم بود رسیدم
  و رو به رشد هست و هم رشد شخصیتی بسیار خوبی داشتم و هم رشد مالی و هم رشد ارتباطی بسیار قوی و سازنده و همه ی اینها رو مدیون این دوره های بی‌نظیر شغلی هستم و

  سپاسگزارم از استاد صادقیان عزیز و بزرگوارم بابت آموزشهای ناب و ارزشمندشون که وجودشون در زندگی من سراسر خیرو برکت بوده در تمام حوزه های زندگی

  خدایا شکرت

  پاسخ
 • سید محمد مهدی دهقان
  آوریل 14, 2022 1:30 ب.ظ

  از زمانی ک این محصول رو گرفتم و کار کردم
  حقوقم افزایش چشم گیری داشت و موفقیتای شغلی زیادی برای من پیش آمد
  کارم سهولت پیدا کرد و رفتارم با کارفرمام خیلی خیلی صمیمانه و عالی شده
  از خداوند مهربون و استاد بسیار سپاسگذارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.