1) به سوی دیگران دست نیاز دراز نمی‌کنید.

بسیاری از افراد در زمینه حمایت خواستن از دیگران رودربایستی می‌کنند زیرا دوست ندارند باری بر دوش آن‌ها باشند یا آن‌ها را آزرده خاطر کنند اما بدانید صحبت با دیگران، با اعضای خانواده خود از طریق تلفن، پیامک، ایمیل و یا نشست با آن‌ها درباره وقایع زندگی‌تان روابط شما را تقویت می‌کند.

چه باید کرد؟

اگر نگران هستید که شبکه حمایتی خود را از دست بدهید قبل از اینکه شخص مقابل شروع به صحبت کنید یک زمان محدود را در نظر بگیرید مثلاً دو دقیقه و سپس در مورد خودتان صحبت کنید همچنین به افرادی که دوستشان دارید بگویید که تمایل دارید آن‌ها با شما همراه باشند و حرف‌های شما را بشنوند اما از آن‌ها توقع ندارید که مشکل شما را حل کنند بکوشید شبکه حمایتی‌تان را گسترده کنید و به یاد داشته باشید دیگران نمی‌توانند ذهن شما را بخوانند و بدانند در شرایط سختی هستید و دوست ندارید آن‌ها را ناراحت کنید بلکه آن‌ها سکوت شما را تعبیر به بی‌علاقگی به رابطه‌تان می‌کنند.

2) تنها زمانی به سراغ دوستانتان می‌روید که مشکل دارید.

بعضی افراد تنها زمانی به سراغ دیگران می‌روند که مشکل دارند و از اطرافیانشان کمک می‌خواهند و یا نیاز دارند که احساساتشان را تخلیه کنند وقتی دیگران این دلایل را بهانه ثابت شما برای ارتباط با خودشان می‌دانند روابط شما با آنان تیره و تار خواهد شد.

چاره چیست؟ تقابل‌های مثبت روابط شما را شکل می‌دهند و تقابل‌های منفی هیجان روابط را کاهش می‌دهند. تقابل‌های مثبت به معنی انجام دادن کارهای خارق‌العاده نیستند. برای مثال شما می‌توانید به دوستان بگویید که آن‌ها را درک می‌کنید و اگر چیزی شما را می‌خنداند یا اخیراً اطلاعات جالبی به دست آورده‌اید آن را برای دوستانتان هم تعریف کنید.

3)  دوستانتان را درک نمی‌کنید.

جمله او مرا درک نمی‌کند یکی از رایج‌ترین شکایات افراد است که روابطشان آسیب دیده است؛ اما درک کردن به چه معناست؟

کارشناسان معتقدند درک کردن یعنی خودمان را جای کسی بگذاریم و دنیا را از دید او ببینیم. در صورتی که نتوانیم این کار را انجام دهیم رابطه‌مان را در خطر انداخته ایم برای مثال زنی نگران است که شغلش را از دست بدهد بنابراین بیشتر روز دغدغه این را دارد که در جلسه کاری‌اش چه بپوشد و چه بگوید اما زمانی که خواهرش در این خصوص نظر می‌خواهد پاسخ می‌شنود که لباس مسئله مهمی نیست.

همچنین درک نکردن دیگران در بیان و حرف‌های نسنجیده و ناگهانی که احساسات آن‌ها را جریحه‌دار می‌کند هم بروز داده می‌شود برای مثال پدری به دخترش که به تازگی طلاق گرفته است می‌گوید که باید بیشتر برای ازدواجش فکر می‌کرد زیرا دیگر سنش بالا رفته است و هیچ‌کس او را نمی‌خواهد.

آیا واقعاً ضرورتی دارد که پدر چنین جمله‌ای را بگوید؟ مسلماً خیر

آیا با گفتن این حرف این حقیقت که دختر او طلاق گرفته تغییر می‌کند؟ واضح است که خیر

آیا این واقعیت دارد که دیگر هیچ مردی خواستگار این دختر نیست تنها به این دلیل که او دیگر 20 ساله نیست؟ اصلاً این طور نیست! پس به چه علت پدر این حرف را می‌زند؟

چاره چیست؟

اگر با دقت به حرف دیگران گوش کنید و تصور کنید آن‌ها چه اتفاقاتی را تجربه کرده اند و در آن زمان چه احساسی داشته اند می‌توانید آن‌ها را درک کنید. به این منظور می‌توانیم سؤالاتی را از طرف مقابل بپرسیم و احساسات آن‌ها را بازگو کنیم و با این کار تائید کنیم که متوجه احساساتشان هستیم.

چه، با کسی موافق باشیم یا نباشیم و تنها در صورتی که بتوانیم به او نشان دهیم که درکش می‌کنیم رابطه‌مان را با او تقویت کرده‌ایم زیرا در بسیاری مواقع افرادی که از سوی دیگران درک می‌شوند برای آن رابطه بیشتر از خود مایه می‌گذارند؛ به‌هرحال اگر ناچارید واقعیتی آزاردهنده را به کسی بگویید سعی کنید با نهایت حساسیت این کار را انجام دهید.

4) پشت سر دوستتان غیبت می‌کنید.

غیبت کردن به تمامی روابط آسیب می‌زند خواه آن رابطه یک دوستی صمیمی و خواه یک رابطه کاری باشد. باور کنید غیبت کردن هیچ نتیجه مثبتی ندارد.

چاره چیست؟

در مجالس غیبت شرکت نکنید. اگر کسی شروع به غیبت می‌کند به‌راحتی بگویید که تمایلی به این کار ندارید و سریعاً موضوع بحث را عوض کنید.

5) مرتب بر سر دیگران فریاد می‌زنید.

فریاد زدن برای جلب توجه دیگران و بهتر شنیده شدن شیوه‌ای برای آتش زدن روابط و کاهش میزان همبستگی و صمیمیت در آن‌هاست.

واکنش جسم ما در مقابل فریاد، منجمد شدن یا آتش گرفتن است. فریاد زدن فعالیت مغز و به تبع آن توانایی شخص را برای پردازش اطلاعات تغییر می‌دهد و به همین دلیل است که شما مجبورید حرفی را که در زمان فریاد زدن گفته‌اید دوباره تکرار کنید زیرا در این زمان مغز بر روی فریاد متمرکز می‌شود نه مفهوم جمله و به این طریق از خود محافظت می‌کند.

چاره چیست؟

 شاید فریاد زدن شما علامت این باشد که نیاز دارید مسئولیت تجربه‌های احساسی خود را بپذیرید و آن‌ها را مدیریت کنید و یاد بگیرید بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید. توجه کنید که فریاد زدن راه برقراری ارتباط نیست زیرا شما در هنگام فریاد زدن، ترس، عصبانیت، احساس شکست و ناراحتی خود را بروز می‌دهید که مسئول برطرف کردنشان خود شما هستید نه همه، فرزند و کارمند شما و نه هیچ کس دیگر!

فهرست مطالب

مشاوره

09136713317

0 0 رای ها
امتیاز
3 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدید ترین ها بیشترین آرا
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

تشکر استاد
خیلی خوب و آموزنده بود.

شهناز رضایی
شهناز رضایی
1 سال پیش

سلام استاد عزیزم 😍

ممنون از مقاله ی خوبی که برای ما نوشتین و نکته های مهمی که با ما به اشتراک گذاشتین
من فکر میکنم که ما تمام این ها رو داریم و ازش به سادگی عبور میکنیم و شما چه خوب و زیبا راه حل ها رو بیان کردین و به همین سادگی راه حل رو بهمون یاد دادین .
امیدوارم من هم بتوانم درک درستی از این مطالب داشته باشم و استفاده کنم .

شاد و پیروز و پایدار باشید.💜💛💚💙❤

whatsapp