رهایی از وسوسه‌های کمال‌گرایی

“کامل‌گرایی” و “کم‌گرایی” دو نقص اساسی و مهم است که اغلب افراد لااقل در مقطعی از زندگی با این نواقص درگیر بوده و کیفیت زندگی خود را تنزل می‌دهند.

“کامل‌گرایی”، یعنی بهترین و ایده‌آل‌ترین هر چیزی را خواستن و به پایین‌تر از آن راضی نشدن.

“کم‌گرایی”، یعنی به حد کم قانع شدن و شان و منزلت و کیفیت کار و حرفه و زندگی خود را در حد پایینی قرار دادن.

اولین آسیبی که یک فرد کامل‌گرا به خود می‌زند، این است که او خودش را دوست ندارد.
آدمی نواقص بسیاری دارد و در طول مسیر زندگی همواره در حال رشد و بهتر شدن هست، یک فرد کامل‌گرا چون این نواقص را در خود مشاهده می‌کند به خودش اجازه نمی‌دهد که محب خود باشد و وقتی آدمی رضایت از خود ندارد، نمی‌تواند طعم خوشبختی را بچشد و دیگر اینکه آدمی، دارای ظرفیت‌های فردی و اجتماعی محدودی است و با نقصان‌ها و کمبودهای بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند و وقتی یک کامل‌گرا دنیای بی‌نقص را می‌خواهد، به معنای این است که او می‌خواهد قانون تکامل را که از قوانین لایتغیر جهان هستی است، زیر پا بگذارد و یک شبه ره صد ساله را برود و این رویکرد به معنای عدم هم‌سویی با قوانین جاری در این جهان است و هر کس بخواهد مخالف جریان آب شنا کند، زندگی برایش نفس‌گیر خواهد شد.

بنابراین پس از شناسایی این معضل بزرگ، در زندگی مخاطبانم، که کاری را شروع نمی‌کردند، تا شرایط ایده‌آل آن فراهم شود و البته هیچ وقت، آن شرایط فراهم نمی‌شد، بنابراین آنها همیشه در حسرت آرزوها و پروژه‌های‌شان باقی می‌ماندند و یا در سویی دیگر، اینقدر به کم و کیفیت پایین زندگی، قناعت می‌کردند که از مراتب انسانی سقوط می‌کردند و شأن و جایگاه و کرامت انسانی خود را با این رویکرد از دست می‌دادند؛ لذا بر آن شدم با توجه به فراگیر بودن این موضوعات و نیاز جامعه به کسب آگاهی‌های لازم در جهت تعدیل این موضوعات و اصلاح رویکرد و بازنگری جوانب امر و تأثیرات مخربی که تا به حال در اثر تماس با این وسوسه‌ها در کیفیت زندگی‌شان تجربه کرده‌اند، دوره‌ای را تدارک ببینم تا به یمن آن، دو مأموریت را تحقق یابد. هم، فرایند درمان وسوسه‌های کمال‌گرایی را در هر دو شاخه‌ی “کامل‌گرایی” و “کم‌گرایی” صورت گیرد و هم، آگاهی‌های لازم در این خصوص، در اختیار علاقمندان به موفقیت قرار گیرد، تا یکی از موانع بزرگ از سر راه موفقیت آنها، در حوزه‌های مختلف زندگی برداشته شود.

در این دوره، شما ضمن اینکه “کامل‌گرایی منفی” خود را، یا همان “وسوسه‌های کمال‌گرایی” را که در دو شاخه “کامل‌گرایی” و “کم‌گرایی” قرار می‌گیرند درمان می‌کنید، به آگاهی‌های لازم در جهت دستیابی به استانداردهای مطلوب در زندگی یعنی “کمال‌گرایی منطقی” دست پیدا می‌کنید و خودتان را با قوانین جهان هستی همسو می‌کنید و انتظارات بیش از حد و در سمت دیگر، انتظارات پایینی که از خود دارید را متعادل می‌سازید و استانداردهایی در حد و اندازه خودتان با توجه به جایگاه فعلی‌تان برای خود ترسیم می‌کنید و وقتی به آن استانداردها و شایستگی‌های لازم رسیدید، استاندارد خود را ترفیع می‌دهید و به این شکل با طی نمودن قانون استدراج، مراحل تکامل خود را طی می‌کنید و با پذیرفتن نقاط قوت و ضعف خود و سرمایه‌گذاری بر روی نقاط قوت به تکامل واقعی و حقیقی زندگی خود و بالا بردن کیفیت زندگی‌تان، اقدامی موثر و کارآمد صورت می‌دهید و از آفات کمال‌گرایی منفی به دور می‌مانید.

پیروی از “وسوسه‌های کمال‌گرایی” یا همان “کامل‌گرایی منفی” منجر به پایین آمدن عزت‌نفس شخص شده و وی را مستعد امراض روانی گوناگون، می‌سازد. همچنین او را از پیشرفت و لذت بردن از زندگی محروم می‌سازد.

“دوره رهایی از وسوسه‌های کمال‌گرایی” مأموریت دارد، افکار شما را متعادل سازد و موانعی که باعث جلوگیری از اقدام و عمل‌تان می‌شود را، که تماماً ذهنی است پالایش کند و تأثیرات عمیق این نقایص را، از روح و روان‌تان بزداید.

محتوای کم نظیر و نایاب این دوره، شرایط مطلوب ذهنی و تفکر میانه‌ای را، بر شما حکم‌فرما می‌کند و ذهن‌تان را از تندروی و ایده‌آل‌گرایی برحذر می‌دارد. این عقب‌گرد ذهنی، باعث ایجاد تعادل و آرامش خاطر شده و باعث می‌شود که دست روی دست نگذارید، تا شرایط ایده‌آل از راه برسد و شما مجاب می‌شوید که از همین جایی که هستید شرایط خود را بپذیرید و کارتان را شروع کنید، تا در حین پیشروی در کار، به تدریج رشد کرده و نواقص را برطرف سازید.

دل‌دادن به محتوای این دوره، باعث می‌شود که بیش از این اهمال‌کاری نکنید و منتظر فرصت‌هایی که هرگز از راه نمی‌رسند نباشید، بدون شک این رویکرد جدید، راه مطمئن و قطعی رسیدن به اهداف و رشد و پیشرفت و موفقیت خواهد بود و آگاهی‌هایی که از این دوره به دست می‌آورید در صورت اجرا، مسیر زندگی‌تان را عوض خواهد کرد؛ طوری که با باز شدن این گره‌ها و پدیدار شدن جرات و شهامت انجام کار و پیشرفت‌های تدریجی حاصل از آن و چشیدن طعم خوش رشد و پیشرفت، زندگی را به کامتان شیرین‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد نمود. چیزی که قبلاً با آن بیگانه بودید و افکاری که معلوم نبود در نهایت شما را به کدام ناکجاآباد می‌برد.

با شکل‌گیری و پیدایش آگاهی‌های جدید و آموختن رسم زندگی و نحوه تفکر کارآمد و اثربخش و رهاشدن از “وسوسه‌های کمال‌گرایی” یا همان “کامل‌گرایی منفی” در هر دو شاخه‌اش، چه “کامل‌گرایی” و چه “کم‌گرایی” زندگی صورت زیباتر و قشنگ‌تری، از خودش را، به شما نشان خواهد داد و شما قدم به قدم از روشهای ناکارآمد گذشته، فاصله گرفته و بعد از به صلح رسیدن با خود، انگیزه پیدا خواهید کرد که با پذیرش وضعیت موجود، راهی به سوی وضعیت مطلوب بیابید و بهبود فردی را آغاز نمایید.

بدون شک، اگر شما دچار این‌گونه وسوسه‌ها هستید، سرمایه‌گذاری بر روی این دوره، نقطه عطف زندگی‌تان محسوب خواهد شد.

تفاوت از اینجا آغاز می‌شود که عواملی که از قبل برای شما باز دارنده محسوب می‌شدند، حال به عامل جهش و دگرگونی تغییر فرم می‌دهند و ماهیت عملکردشان با کسب آگاهی‌های این دوره معکوس می‌شود و چه شیرین و لذت‌بخش است، وقتی علفهای هرز از ذهن زدوده می‌شوند و باورهای سازنده جدید قادر می‌شوند سیمای جدید و خوشایندی به زندگی ببخشند و نتایج شگرف آن قابل پیش‌بینی شود و معجزات زندگی خلق شوند.

چقدر لذت‌بخش می‌شود وقتی که افکار زیبا قادر می‌شوند زندگی زیبایی را بسازند و من “اعظم صادقیان” بعنوان مربی این دوره، تصمیم دارم، با محتوای غنی این دوره که حاصل آخرین دستاوردهای علمی و تجربیاتم در ارتباط با مراجعانم هست، این اتفاق زیبا را برای زندگی افرادی که دچار این گونه وسوسه‌های بازدارنده‌ یک زندگی موفق هستند را، رقم بزنم و به خاطر رسالتی که بر دوش خود احساس می‌کنم و یقینی که به بازدهی کار خود دارم، این محصول را که به گونه‌ای متفاوت نسبت به محصولات قبلی، فیلمبرداری و تدوین شده است را با تمام وجود در طبق اخلاص گذاشته و به شما تقدیم می‌دارم و آرزو دارم که با تاثیرات این محصول در بازه زمانی کوتاه مدت، زندگی‌تان در مسیر رشد و پیشرفت قرار گیرد و دروازه‌های نعمت و ثروت به روی زندگی‌تان گشوده شود.

“دوره رهایی از وسوسه‌های کمال‌گرایی” دوره فوق العاده‌ای است که، موانعی که جلو رشد و پیشرفت شما، در حوزه‌های مختلف زندگی، بر سر راهتان قرار می‌گیرد را، شناسایی می‌کند و برای علاج آن و زدودن آن موانع، راهکار ارائه می‌دهد. مدرس این دوره “استاد اعظم صادقیان” هستند که سالیانی متمادی است، به عنوان مشاور و روان‌درمانگر و سخنران با هزاران مراجع، در ارتباط بوده و بنابر تجارب ارزنده‌ای که در ارتباط با مراجعین، از اقشار مختلف اجتماع دارند، خلاهای درونی بازدارنده موفقیت را، به خوبی شناسایی نموده و راهکارهای علمی و عملی برای برون‌رفت از آن معضلات و موانع، ارائه می‌دهند و حتی محصول، به گونه‌ای طراحی شده که فرایند درمان وسوسه‌ها نیز برای مخاطب دوره اتفاق بیفتد و شما در پایان دوره در صورتی که تمرینات ساده آن را، به خوبی انجام داده باشید با نمایش جدیدتر و ارزنده‌تری از خودتان روبرو خواهید شد؛ و بسیاری از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های نهفته در وجودتان رونمایی می‌شود؛ که می توانید از آنها در بالا بردن کیفیت زندگی‌تان در تمامی حوزه‌ها بهره مند شوید.

ممکن است در مسیر موفقیت با یک سری موانع روبرو شوید.
ممکن است، هر بار که می‌خواهید اقدامی انجام دهید، با چالش‌های عدیده‌ای روبرو شوید که مسیر را برای شما ناایمن می‌سازند؛ و موانعی را بر سر راهتان قرار می‌دهند و انرژی شما در درگیری با آنها تحلیل می‌رود و شما هرگز به رشد مورد انتظارتان دست پیدا نمی‌کنید و در مواردی حتی مایوس و دلزده از کارتان می‌شوید.اگر این‌چنین است و شما مطابق با تلاشی که انجام می‌دهید به نتایج مورد نظر دست پیدا نمی‌کنید؛ و یا نتایج رضایت‌بخش و مطلوب دلتان نیست، با این محصول که اختصاصاً به این موضوعات می پردازد، همراه باشید، و اقدامات توصیه شده را انجام دهید، تا انشاءالله شاهد نتایج فوق‌العاده آن باشید.

مدرس دوره متخصص در حوزه “ذهن‌آگاهی” است و ید طولایی در رشد و توسعه فردی مراجعان، با فنون گوناگون “ذهن‌آگاهی” دارد. بنابراین اطمینان داشته باشید که شما در این دوره با مدرسی “توانمند” و “مجرب” روبرو هستید که قادر است بذرهای مناسبی در ذهن شما بکارد، تا انشاالله بتوانید در آینده‌ای نزدیک از ثمرات آن بهره ببرید.
این کار میسر نخواهد بود مگر اینکه محتوای ارائه شده در دوره و بخش‌های متنوع آن را با دل و جان دنبال کنید و اقدامات و تمرینات توصیه شده، توسط مدرس دوره را انجام دهید.

بدون شک، صرف داشتن علم و آگاهی راجع به موضوعی، اتفاق خاصی در نتایج زندگی پدیدار نخواهد شد، و عمل‌کردن به منویات دوره، نقش اساسی و تعیین‌کننده در تحقق هدف دوره “رهایی از وسوسه های کمال گرایی” دارد. “موفقیت” را همه انسان‌ها دوست دارند.انسان‌ها تمایل دارند از لحاظ مالی، حرفه‌ای، رشد و توسعه شخصی و یا در حوزه‌های مختلف اجتماعی و دیگر بخش‌های زندگی، شاهد رشد و موفقیت خود باشند.همه افراد، فارغ از هر جنسیت و فرهنگی، تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های مختلف به رشد و موفقیت دست پیدا کنند.
اما در بسیاری از اوقات، اوضاع بر وفق مراد آنها به پیش نمی‌رود و موانعی جدی بر سر راهشان قرار می‌گیرد. حال می‌تواند این موانع “درونی” باشد یا “بیرونی”.

بنابراین وقتی متوجه شویم که در مسیر “موفقیت” با چه چالش‌ها و موانعی روبرو هستیم، اگر قادر شویم که آن موانع را به درستی تشخیص دهیم و شناسایی کنیم؛ خواهیم توانست به صورت ریشه‌ای آن موانع بازدارنده را از سر راه موفقیت‌مان برداریم.

همانطور که بیان شد، یکی از این موانع “وسوسه کمال گرایی” است، که اغلب سد راه انسانهای بی‌شماری است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و در اثر عدم آگاهی در نهایت مغلوب آن وسوسه‌ها شده و از قافله پیشرو جا می‌مانند.

 

اما چگونه “وسوسه کمالگرایی” می تواند سد راه موفقیت افراد باشد؟!

وقتی شما در تدارک شرایط ایده‌آلی هستید که فراهم شود تا کاری را شروع کنید، با توجه به اینکه هیچ وقت آن شرایط ایده‌آل مهیا نخواهد شد و روز موعود فرا نخواهد رسید و به تبع، شما مرتباً درگیر استرس و اضطراب و فشار هستید تا مقدمات کار را آنگونه که می‌خواهید، فراهم کنید. این گونه عملکرد‌ها نشان از این دارد که شما، دچار “وسوسه کمال‌گرایی” هستید و باید بر این رفتارهای وسواس‌گونه خود تسلط پیدا کنید.

نکته جالب اینجاست که ما می‌توانیم از همین خاصیت وجودی و ذاتی خود، به جای اینکه برایمان مانع‌تراشی کند در جهت رشد و پیشرفت‌مان از این “موهبت خدادادی” استفاده کنیم، نه اینکه شرایط را طوری رقم بزنیم که این خاصیت وجودی قادر شود در مقابل موفقیت‌مان قد علم کند.

 

اما چطور می‌توان از دل چیزهایی که به ظاهر مانع هستند، گشایشی حاصل کرد؟!

وقتی که شما به “دانش و آگاهی” لازم در این خصوص برسید و بر اوضاع ذهن‌تان و نحوه کارکرد آن مسلط شوید، قادر خواهید بود که شرایط موجود را به نفع خود تغییر وضعیت دهید.
وقتی در مسیر “آموزش” باشید و سرمایه‌گذاری روی خودتان را مقدم بر هر نوع سرمایه‌گذاری بدانید، می‌توانید قدم به قدم از تجارب و مخزن علمی کسی که سالیان متمادی در این حوزه کار کرده، بهره‌مند شوید و با کسب آگاهی‌های لازم مسیر موفقیت را برای خود هموار سازید واحساس خوشبختی و میل به اکتساب موفقیت‌های بیشتر را در درون خود زنده کنید. بدون شک آموختن از آموزگار بسیار کم هزینه‌تر از آموختن از روزگار است.

فقط آگاهی‌ها و آموزش‌هایی که در این محصول، در اختیارتان قرار داده می‌شود را با تمام قلبتان باور کنید و تمرینات آنرا انجام دهید، تا برایتان کار کند و در مسیر موفقیت، شادمانی و خوشبختی قرار بگیرید.

این دوره قادر است، بی‌نهایت، در زندگی مخاطبانش ارزش‌آفرینی کند؛ چرا که اگر مخاطب دوره بتواند با محتوای ارزشمند دوره ارتباط خوبی برقرار کند و مضامین آن را در توسعه کار و زندگی‌اش به کار گیرد و بر قوای درونی خود مسلط شود و “وسوسه‌های کمال‌گرایی” و “کم‌گرایی” را در درون خود متوقف سازد و حتی از آنها در جهت پیشبرد امور خود استفاده کند؛ یعنی قادر شود که ماهیتی وارونه به عملکرد آنها بدهد، در این صورت بر سر راه “پیشرفت” و “موفقیت” و “توسعه فردی” مانع‌زدایی خواهد شد و مسیر موفقیت و رشد و بالندگی باز خواهد شد؛ و از این به بعد شما عزیز دل به عنوان مخاطب این دوره، در دور “تسلسل معیوب” گیر نخواهید کرد و انرژیهایتان، مصروف به باطل نخواهد شد؛ و هرز نخواهد رفت و دچار “فرسودگی” و عدم “اعتماد به نفس” نخواهید شد؛ بلکه در آغوش گرفتن موفقیت‌ها به شما احساس شادمانی و رضایت از خود می‌دهد و این احساس خوشبختی و حال خوب، می‌تواند نتایج موفقیت‌آمیز بزرگتری را، به همراه داشته باشد و به تدریج و گام به گام، بعد از چند سال پیمودن مسیر آگاهی، شاهد اوج‌گیری خود و فتح قله‌های متعددی خواهید بود که، روزی به شکل رویا، آنها را در سر می‌پروراندید.

بنابراین فرصت را از دست ندهید و با تهیه این دوره و عمل به منویات آن، موانع موفقیت را از سر راهتان بردارید.
برای شما عزیزان آرزوی موفقیت‌های روز افزون دارم.🙏🌹

 

لینک جلسه صفرم – 01 دوره رهایی از وسوسه‌های کمال‌گرایی

https://www.dropbox.com/s/zc0ei50eohncqwe/.xlsx?dl=1

 

چنانچه تمایل به تهیه این دوره دارید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

لینک صفحه محصول رهایی از وسوسه‌های کمال‌گرایی

فهرست مطالب

مشاوره

09136713317

0 0 رای ها
امتیاز
1 دیدگاه
قدیمی ترین ها
جدید ترین ها بیشترین آرا
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
آزاده نبی
آزاده نبی
26 روزها پیش

سلام استادعزیزم وقتتون بخیرمحصول کمال گرایی فوق العاده هست من یک باربیشترمحصول کارنکردم ولی همون یک بارخیلی مسائل برام روشن شده باتمرینات عالی که داخل محصول هست وامروزمجدددوره راشروع کردم.سپاسگزارم بابت وقت انرژی که برای مامیزاریداستادعزیزم.🌹🌹🌹

whatsapp