مشاوره تلفنی با اجازه خود این عزیز

مشکلی برایم پیش آمده که می‌خواهم آن را با شما در میان بگذارم؛ دختری بیست ویک ساله هستم و حدود یک ماه پیش با آقای تقریباً سی ساله در فضای مجازی آشنا شدم اخلاق و باطنش را بسیار دوست دارم و او نیز نسبت به من تعلق‌خاطر پیدا کرده است.

او همیشه می‌گوید هیچ چیزی از تو نمی‌خواهم فقط اجازه بده با هم صحبت کنیم تا تنها نباشم. خوب می‌دونید تا اینجا مشکل خاصی وجود ندارد اما هفته قبل او عکس از خودش برای من فرستاد و من اصلاً از چهره اش خوشم نیامد یعنی آن چیزی نبود که من فکر کردم و انتظار داشتم. در حقیقت قیافه او بسیار مسن‌تر از سی سال به نظر می‌رسد؛ حالا نمی‌دونم که چطور به او این مسئله را بگویم که دلش را نشکنم چرا که او مظلوم است و من نمی‌خواهم او را بازی دهم و یا تظاهر به دوست داشتنش کنم.

واقعاً نمی‌دانم چه کاری می‌توانم انجام دهم چون از یک طرف دلم نمی‌خواهد ناراحتش کنم و از طرف دیگر به‌هیچ‌عنوان علاقه‌ای به ظاهرش ندارم اما می‌ترسم به نفرین او گرفتار شوم لطفاً مرا راهنمایی کنید.

– در مورد مسئله ایی که برایت پیش آمده باید بگویم بودن با کسی از سر دلسوزی و یا ترس از گرفتار شدن به نفرین، ظلم به خودت و خیانت محض به آن شخص است. ماندن کنار او به دو دلیل خیلی ساده برای این فرد آسیب‌رسان است.

دلیل اول: بودن شما با او فرصت پیدا کردن جفتی مناسب را که به واقع او را به همین شکلی که هست بپذیرد و دوست داشته باشد از بین می‌برد.

دلیل دوم: وقتی کسی را دوست ندارید بسیاری از خواسته‌های شخص را نادیده می‌گیرید و از ابراز محبتی واقعی به او خودداری می‌کنید و همین کفایت می‌کند تا وی نسبت به کسی که در آینده به زندگی‌اش وارد می‌شود بدگمان شود و نتواند با او رابطه خوبی برقرار کند.

رفتار شما ممکن است باورهای مرکزی او را مبنی بر اینکه من دوست داشتنی نیستم تقویت و تائید کند که در نتیجه در ادامه زندگی آن شخص دچار سرخوردگی خواهد شد و اگر با او بمانید به دلیل اینکه او را دوست ندارید بعد از مدتی خودتان دچار خستگی و فرسایش روانی خواهید شد و مطمئناً دنبال بهانه‌ای می‌گردید تا رابطه‌تان را با او به پایان برسانید و همین سبب می‌شود نه تنها به او بلکه به خودتان نیز آسیب برسانید.

پیشنهاد من این است به در مورد ظاهرش و بی‌علاقگی‌تان نسبت به چهره وی چیزی نگویید و سریع و ناگهانی ارتباطتان را برای همیشه با او قطع کنید و توجه داشته باشید که آشنایی در دنیای مجازی بدون داشتن تعاملی حضوری، می‌تواند بسیار آسیب‌رسان باشد. پیشنهاد می‌کنم کمی با درایت و تفکر به این نوع رابطه‌ها نگاه کنید.

فهرست مطالب

مشاوره

09136713317

0 0 رای ها
امتیاز
4 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدید ترین ها بیشترین آرا
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
1 سال پیش

سلام استاد عزیز زندگیم 💜💛💚💙❤
همیشه در پاسخ به سوالات ما چیزهایی رو میگین که ما از اون جنبه بهش فکر نکردیم و دید کلی تری نسبت به همه دارین.
ممنون که تجربه های خوبتون رو که در گذر زمان با تلاش و همت تون به دست آوردین ، با ما به اشتراک می گذارین .
و چه حس خوبی هست که تو جواب مشاوره تون صلاح هر دو طرف رو درنظر میگیرین .
ممنون
همیشه پایدار و پیروز و پرقدرت باشید .🙋

معصومه دهقان
معصومه دهقان
1 سال پیش

سلام استاد عزیزم
واقعا چه ماهرانه و استادانه صلاح دو طرف رو در نظر گرفتید و جواب دادید شما بی نظیرید.

رعنا السادات حیدری
رعنا السادات حیدری
1 سال پیش

سلام استاد جان خیلی ایده ی خوبیه که مشاوره ی خصوصی رو با کسب اجازه و با موضوع می گذارید چون واقعاااا به ما کمک میشه و من واقعا لذت میبرم از درایت و مشاوره ی عالی شما و بیشتر میتونم جایگاه شما رو وقتی خودم به عنوان مراجعه در مقابلتون قرار میگیرم درک کنم.
“خیلی دوستون دارم شما بی نظیرترینید”

ناهید دهقان
ناهید دهقان
1 سال پیش

سلام
نظرشما خوب بود وبسیا رواقع بینانه به این مسئله پاسخ دادید
ممنون

whatsapp